Dnes je 30. 01. 2023

Miss Švantnerová bojovala s anorexií. Dnes si nedokáže odepřít pečivo

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Srp 3rd, 2015
0 komentářů

“Přijde mi, že jsem dospěla,” hodnotí letošní Česká Miss 2015, dvaadvacetiletá Nikol Švantnerová. Rodačka ze Šumperka také přiznává, že si nedokáže odepřít pečivo, ačkoliv se o to snaží, a jejím největším profesním snem je pracovat v oblasti fotbalu.

“Soutěž Česká Miss mi radikálně změnila život. Mám více práce a povinností na úkor osobního života. Určitě mne ovlivnila také v pohledu na život. Přijde mi, že jsem více dospěla a také jsem se osamostatnila,” hodnotí miss Švantnerová. “Změnu zaznamenávám také v osobní rovině. Díky vítězství jsem poznala řadu nových lidí, o plno těch původních v mém okolí jsem ale přišla,” dodává.

Také přiznává, jak je na tom s životosprávou. Není tajemstvím, že se potýkala se zákeřnou anorexií, v důsledku které i zkolabovala. “Dodnes si vyčítám, že jsem si zničila žaludek. Nicméně teď stravu nijak extra neřeším, jen se snažím jíst pravidelně a zdravě. Nedokážu si třeba odepřít pečivo, ačkoliv se snažím ho omezovat. Do ničeho se ale nenutím,” objasňuje Nikol s tím, že většinou snídá ovesnou kaši s ovocem.

A jak vypadá missí léto? “Za dva týdny odlétám na čtrnáct dní do Londýna na jazykový kurz, po kterém bude následovat samá práce, jako třeba castingy České Miss nebo třeba účast na soutěži Miss Universe. Ve volnu se ale snažím odreagovat odpočinkem a pohybem, který miluji. Nejvíc jsem si v poslední době užila vnitřní trychtýř a venkovní atrakce v Aqualandu Moravia, z těch jsem byla nadšená,” svěřuje se Nikol, která si koupání užila i s přítelem, fotbalistou Jakubem Horou.