Dnes je 2. 10. 2022

Vznikl první český web na míru tvořený pro mileniály – FRESHTAG.CZ

Autor: Redakce
Rubrika: IT
Pro 20th, 2017
0 komentářů
Vznikl první český web na míru tvořený pro mileniály – FRESHTAG.CZ

Na českém internetu se objevil od listopadu nový web Freshtag.cz Má naplnit všechny požadavky mileniálů a podat jim zábavu i seriózní zprávy jejich jazykem a převážně optimistickou, případně až cynickou formou.

 

Generace lidí narozená na prahu digitální doby

Mileniálů je poslední dobou všude plno. Mluvíme o generaci lidí, kteří se narodili na prahu digitální doby, tedy na přelomu 80. a začátku 90. let minulého století. Důležité je, že tato část společnosti vyrostla obklopená moderními technologiemi, a nejeden průzkum dokazuje, že se na rozdíl od jiných chová jinak doma i v práci. A chce číst také jiné zprávy. Z čehož vychází zakladatelé webu Freshtag.cz.

Jak vytvořit kvalitní databázi pro e-mailing?
Jak vidí společnost vysokoškoláci? Za zásadní pro správné fungování společnosti považují svobodu

„Odrazili jsme se od relevantních průzkumů i vlastních zkušeností. Na mileniály jako na novou cílovou skupinu se teď soustředí všichni – zaměstnavatelé, výrobci, prodejci…a stejně tak, jako mají specifické chování v nákupu nebo výběru práce, z pohledu přijímání informací se zajímají o některé segmenty více než o jiné,“ vysvětluje Miroslav Pancíř, zakladatel webu Freshtag.cz „Chceme pro ně tyto informace nejen vyselektovat, ale také je podat pro ně sympatickou formou – tedy musí být inspirativní, zároveň vtipné, lehké a optimistické, někdy až cynické. Protože právě v této podobě dokáže tahle generace konzumovat i serzní zprávy. Respektive je takto chtějí přijímat,dodává Pancíř.  

Aktuální témata – Freshtag.cz

Za webem Freshtag.cz stojí parta mladých autorů, kteří původně založili kulturní projekt Informuji.cz. Z něj se v průběhu několikaleté existence stal největší kulturní a volnočasový portál s více než půlmilionovou návštěvností měsíčně. Tvůrci jej na podzim letošního roku úspěšně prodali a navázali na něj čerstvým mileniálským projektem, který běží zatím v beta verzi. Všechny články na webu Freshtag.cz rozebírají aktuální témata, nicméně z těchto témat vybírají redaktoři jen části zajímavé pro cílovou skupinu a přetavují je do jejího jazyka. Přečtení nejdelšího textu zabere přitom maximálně 7 minut. V blízké budoucnosti přibudou ještě krátká videa nebo podcasty či jiné originální formy psaného obsahu.

Kontakt na redakci: freshtagcz@gmail.com