Dnes je 2. 02. 2023

Mig 21 a Bára Poláková s kapelou rozezní brněnský Špilberk

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Kvě 4th, 2016
0 komentářů

Brněnský Špilberk v červnu ovládnou nejoblíbenější muzikanti sezóny. Na hradním nádvoří se pod širým nebem setká populární česká kapela Mig 21 spolu s Barborou Polákovou, čerstvou držitelkou dvou Andělů. Migové se do jihomoravské metropole vrací po úspěšném loňském turné, kdy vyprodali celou Flédu. Poláková jako zpěvačka však v Brně vystoupí poprvé.

Přivítat léto spolu se současnými hvězdami českého popu mohou fanoušci na nádvoří brněnského hradu 16. června od 20 hodin. Díky kulisám Špilberku a vystoupení dvou zpěváckých i hereckých osobností Jiřího Macháčka, frontmana kapely Mig 21, a Báry Polákové, slibuje koncert ojedinělý zážitek. „Chceme lidem nabídnout plnohodnotný koncert oblíbených českých muzikantů a ne jen zkrácený set, typický po hudební festivaly. Diváci se mohou těšit na poctivou a energickou show s letní atmosférou v úplném srdci Brna,“ představuje mimořádný koncert Veronika Duchoňová, PR manažerka klubu Fléda, který hudební vystoupení na hradě Špilberk pořádá. Letošní koncert navazuje na loňskou úspěšnou show kapely Monkey Business, která v prostředí brněnské středověké tvrze oslavila 15. narozeniny.

Vstupenky na červnový koncert jsou k dispozici v předprodeji za 490 Kč online na smsticket.cz nebo na ticketportal.cz. Osobně si je zájemci mohou zakoupit například v Café Eleven nebo v Indies. V nabídce jsou rovněž VIP vstupenky za 890 Kč do speciálního sektoru přímo pod pódiem.

Mig 21 se vrací za brněnskými fanoušky

Muzikanti z kapely Mig 21 už jsou na českém hudebním poli osvědčenou stálicí, která se proslavila již v roce 2001 svou debutovou deskou Snadné je žít, v současné době mají na kontě celkem šest alb. Loni se jim podařilo roztančit vyprodanou brněnskou Flédu dvoudenním koncertem v rámci turné s názvem Štěstí hejbe planetou. Kromě červnového koncertu pod širým nebem má kapela v plánu se kvůli fanouškům do Brna vrátit ještě na podzim, opět do klubu Fléda.

Bára Poláková se v Brně jako zpěvačka představí poprvé

Herečka a zpěvačka Bára Poláková se na koncertním podiu v jihomoravské metropoli objeví letos vůbec poprvé. Proslavila se zejména díky svým dřívějším počinům, jako je „valentýnská“ píseň Kráva nebo protestsong Sami, který v roce 2012 nazpívala s Davidem Kollerem. Loni v listopadu jí vyšel bezejmenný autorský debut, na kterém mají nezanedbatelný podíl také mezinárodně uznávaný producent Jan P. Muchow a pianista David Hlaváč. Kromě toho, že v současné době válcuje hudební hitparády, sbírá také ceny od hudebních kritiků. Akademici ji letos v dubnu ocenili dvěma soškami Anděl – zpěvačku označili za objev roku a její song s názvem Nafrněná si vysloužil cenu za píseň roku.  Na svou první autorskou desku připravila celkem deset songů, kterým nechybí silné sdělení s notnou dávkou nadhledu a ironie.