Dnes je 1. 03. 2024

Mezinárodní den ženského orgasmu: v Ostravě oslaví ženskou sexualitu a upozorní, že s vyvrcholením má problém až 75 % žen

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Srp 6th, 2016
0 komentářů

V rámci Mezinárodního dne ženského orgasmu, který letos připadá na pondělí 8. srpna, se v Ostravě opět koná netradiční akce pro veřejnost. Ta má ženskou rozkoš nejen oslavit, ale také upozornit na to, že ženský orgasmus je i v dnešní době podceňovaný. Podle nejnovější studie jej totiž při pohlavním styku dosáhne 57 % žen, a to jen občas.

Cílem akce, která se letos potřetí koná v Ostravě, je oslavit ženskou sexualitu a zvýšit povědomí o tom, že dosažení ženského orgasmu není samozřejmostí. Podle studie, kterou v roce 2015 provedl časopis Cosmopolitan, dosahuje při sexu vyvrcholení jen 57 % žen, a to jen občas. Studie amerického Centra plánovaného rodičovství navíc ukazují, že až 75 % žen není při sexuálním styku vůbec schopno dosáhnout vyvrcholení, polovina žen jej dosáhne jen občas a 5 % žen nezažilo orgasmus nikdy. Samotný pohlavní styk tedy není klíčem k úspěšnému vyvrcholení,” uvedl organizátor akce Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon.

I letos budou návštěvníky akce doprovázet hostesky nabízející dotazníky, které se týkají například tajných sexuálních fantazií žen. „Za jejich vyplnění pak ženy získají drobné dárky, jako například hřejivý gel pro urychlení orgasmu nebo poukázky na orgasmus, které mohou uplatnit u svých partnerů,“ doplnil Adam Durčák.

Tradice oslav ženského orgasmu vznikla v Brazílii v městečku Esperantina. Svátek se slaví nejen v domovské zemi, ale také například ve Španělsku, Mexiku, Argentině a Peru, v Evropě si ho připomíná Norsko a nyní již také Česká republika.