Dnes je 25. 04. 2024

Martin Chodúr rozšířil svůj hudební záběr, nazpíval taneční hit

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvc 29th, 2015
0 komentářů

Martin Chodúr, který před šesti lety vyhrál historicky první soutěž Česko Slovensko hledá Superstar, se od té doby prezentuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, šansonu a filmových písní. Svůj hudební záběr ale neváhá rozšířit ani o další žánry. Ve spolupráci s DJem Eddiem Senderem proto nazpíval letní song Better We Dance, který pochválil i Karel Gott.

Slovenský DJ Eddie Sender se pracovně setkává s osobnostmi světového i československého popu. V minulosti spolupracoval například s Bryanem Adamsem, Arminem van Buurenem, TWiiNS, Zdenkou Prednou nebo Olgou Lounovou. Po odmlce, během které se věnoval produkci, se opět rozhodl pro aktivní hudební kariéru. Vytvořil singl Better We Dance a k hostování si překvapivě vybral Martina Chodúra. „Základ písně Better We Dance jsem měl hotový už delší dobu, ale pořád jsem se nedokázal rozhodnout, kdo by ho měl nazpívat. Jakmile jsem uslyšel zpívat Martina, věděl jsem, že jeho hlas je pro tuto píseň naprosto ideální. Okamžitě jsem mu zavolal a on mou nabídku naštěstí přijal,“ poodkrývá vznik společné novinky DJ Eddie Sender.

Martinova a Eddieho píseň zaujala i Karla Gotta, který ji v červnu zařadil do jednoho z posledních dílů svého rozhlasového pořadu Zpátky si dám tenhle film. „V Martinově repertoáru se objevila píseň, která má všechny atributy k tomu, aby se stala hitem letošního léta,“ prohlásil tehdy o songu devětatřicetinásobný slavík a legenda československé hudební scény se zahraničním renomé. Avízovaná novinka Martina Chodúra a Eddieho Sendera je rytmická, lehce zapamatovatelná a má letní atmosféru. Na desce Martina Chodúra ani Eddieho Sendera tuhle píseň ale nehledejte. Song je možné stáhnout pouze prostřednictvím všech významných internetových prodejců hudby, jako jsou iTunes, Spotify a Google Play. Na atraktivnosti přidává písni Better We Dance i videoklip, ve kterém se odehrávají typické letní činnosti, kupříkladu účast na festivalech a road tripy. Klip je ke zhlédnutí na Youtube.

Netradiční hudební duo začne dobývat hitparády 21. července, kdy svůj nový singl a videoklip k němu vypustí do světa. Better We Dance je prvním tanečním počinem Martina Chodúra, rozhodně ale není posledním. „Přestože Eddie pochází z úplně odlišné strany hudebního spektra než já, jeho nápady jsou mi velmi blízké. Taneční hudba je paradoxně hodně podobná rokenrolu. Je rychlá, přímočará, jednoduchá a hlavně rytmická. Navíc je pro mě obrovská zábava tuto hudbu zpívat. Proto jsem se s Eddiem domluvil na dlouhodobější spolupráci a jednotlivé songy budeme vypouštět v následujících měsících,“ uzavřel Chodúr, který v nejbližší době vydá také své, v pořadí již třetí, sólové album.