Dnes je 29. 11. 2022

Make-up trendy nastávající zimy: šik budete s temně fialovou rtěnkou, výraznými řasami a přirozenými vlasy

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Lis 24th, 2016
0 komentářů

Letošní zimě dominují barvy lesních plodů. A to jak v módě, tak v líčení a dokonce i v barvě vlasů. Trendy proto budete s temně fialovou rtěnkou nebo s očima orámovanými nekonvenčními linkami. Při večerním líčení vsaďte na třpytky. To vše slaďte s přirozeným rozcuchem či s vlasy ve stylu dvacátých let minulého století. Pokud toužíte po změně barvy vlasů, v zimě vsaďte na platinovou s nádechem růžové nebo na čokoládové ombré.

Upoutejte svými rty v barvě černého rybízu  

V módě budou letošní zimu převládat především světlejší růžové a fialové barvy. O to víc musíte dát důraz na extravaganci při líčení, zejména rtů. U nich volte ten nejtmavší odstín fialové a červené, který by měl působit téměř jako černá. Líčení tmavých odstínů rtů je ale náročné. „Linie rtů orámujte konturkou ve stejné či o odstín tmavší barvě než je rtěnka. Tu pak nanášejte pomocí štětečku, dosáhnete tím výraznějšího efektu. Vnitřní linii rtů vykreslete barvou červeného rybízu, okolní prostor vyplňte tmavě fialovou barvou. Docílíte tak optického efektu zvětšení rtů,” radí Anna Stojaspalová ze společnosti LR Health & Beauty vyrábějící mimo jiné dekorativní kosmetiku. Celkový look podtrhněte zvýrazněním řas, nic jiného není potřeba. Díky tmavému nalíčení vrchních i spodních řas vytvoříte kýžený dojem mrkací panenky.

Linka sem, linka tam. Popusťte uzdu kreativitě

Ani výrazné oči nebudou letos v zimě chybět. Myslete však na to, že výrazné oči i rty působí pro běžné nošení lacině a této kombinaci byste se měla vyhýbat. Pokud si zvolíte zvýraznění očí, připravte si černou tužku a dávku kreativity. Letos totiž většina make-up umělců upouští od klasické linky, která se táhne těsně nad nebo pod linií řas. Naopak důraz kladou na jedinečné umělecké vyjádření osobnosti. Popusťte proto uzdu fantazii a vytvořte svou vlastní černou linii. Nakreslete třeba obrys kočičích očí, ale už jej dále nevykreslujte. Na letošních přehlídkách byly k vidění také modelky, které měly z vnějšího oka taženou černou vodorovnou linku nebo linku kopírující tvar vlny těsně pod spodními řasami.

Vyrážíte na noční tah? Nezapomeňte na třpytky

Nočnímu líčení budou vévodit třpytky. Pokud vyrážíte na párty, nebojte se je aplikovat přímo na oči, na obočí, pod oko, na lícní kosti či na rty. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Nikdy nestárnoucí kouřové líčení tak doplňte třpytkami výrazné barvy, které oči rozjasní. In je také zvýraznění spodní linie obočí. „Třpytky mají tu nevýhodu, že mohou odpadávat. Před jejich nanesením proto nejdříve použijte speciální bázi nebo lepidlo. Samotné třpytky mohou mít formu očních stínů, sypkého pudru či mohou být součástí make-upu nebo krémů,” říká Anna Stojaspalová ze společnosti LR Health & Beauty.

Buďte svá a ukažte své přirozené vlasy

Mnohé ženy chodí nerady spát s mokrou hlavou, protože po probuzení působí jejich vlasy dojmem vrabčího hnízda. Právě to je ale letošní zimu hitem. Na módních přehlídkách někteří vlasoví stylisté dokonce nepoužívali vůbec žádné produkty. Přirozenost a individualita každého je totiž tím nejdůležitějším jak v módě, líčení, tak i v účesech. Před odchodem z domu se proto nebojte upravit vlasy jen pomocí hřebenu. Pokud ale přeci jen toužíte po nějaké změně, přizpůsobte se dalším zimním trendům. Kromě přirozených vlasů jsou totiž in také vlny. Velmi trendy je kupříkladu vlnka na čele, jakou jsme mohli vídat na dámách z dvacátých a třicátých let minulého století. Pokud toužíte po objemu, vytvořte bohaté vlny po celé délce vlasů.

Se zimními trendy slaďte také barvu vlasů

Není překvapením, že aktuální odstíny lesních plodů se promítly také do volby barvy vlasů. Velice trendy proto budete, pokud zvolíte platinovou barvu vlasů s lehkých nádechem růžové. Tento styl je oblíbený i mezi celebritami a můžeme jej vidět například na Hilary Duff nebo Kylie Jenner. Stylovou barvou je letošní zimu také cihlově červená. Dlouho populární ombré jako trend stále pokračuje, nyní ovšem v nádechu čokoládových odstínů. Stále módní jsou také tzv. plážové vlasy, které vypadají jako vyšisované od sluníčka.