Dnes je 5. 10. 2022

Majáles se vrací zpátky ke kořenům, koná se v Šimkových sadech

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 1st, 2015
0 komentářů

Hradecký Majáles se po ročním „hostování“ v areálu u Piletického potoka vrací na své původní místo konání, a to do Šimkových sadů. Organizátoři však letos přichystali i další změny oproti loňskému roku. Nebudou elektronické náramky a na festivalová pódia se vrátí Michal Hrůza.

Loňský Majáles nabral v některých ohledech až monstrózních rozměrů – pět pódií, elektronické náramky a skvělá show. Velikost akce však přinesla i negativa, jako byl nestíhající výdej jídla či trable s platbami náramkem. Po skončení akce se pořadatelé chytli za nos a řekli si, že tudy cesta nevede. „Neuvědomili jsme si, že není důležité stavět Majáles jako obří festival plný nejlepších atrakcí, efektů a nejvymakanějších pódií. Méně může být v tomto ohledu více a do budoucna chceme, aby byl Majáles především o zážitku s přáteli v dobré atmosféře a pohodě,“ hodnotí loňský ročník zástupce pořadatelů Mirek Beránek.

Už před časem pořadatelé pro letošek oznámili zrušení elektronických náramků a bezhotovostních plateb, díky čemuž se také podařilo snížit cenu vstupenky. „Zkušenost s elektronickým systémem byla zajímavá, ale pro jednodenní festival naší velikosti se zatím ještě nehodí,“ konstatoval za pořadatele mluvčí Robert Přinesdomů. Podle něj způsobily právě elektronické náramky a bezhotovostní platby nečekané komplikace. „Lze jmenovat například pokles kvality a nabídky jídla. Ta naopak letos bude zase v naprostém pořádku,“ dodává Přinesdomů.

Návrat ke kořenům symbolizuje i změna místa konání. Letos si návštěvníci užijí festival v Šimkových sadech a přilehlé lokalitě Aldis. Konání akce na těchto místech bylo loni kvůli probíhající rekonstrukci nemožné. „Víme, že tu nejlepší atmosféru měl Majáles v místech, kde ho mají návštěvníci nejraději. A proto jsme rádi, že se na tuto téměř posvátnou půdu můžeme vrátit. Věříme, že hradecký Majáles tak má nejhezčí prostor v Česku. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, kde jsou lidé, kteří podporují myšlenku majálesových oslav v centru města. A touto cestou chceme všem poděkovat za tuto příležitost,“ uzavírá Mirek Beránek.

Tradiční prostor v parku bude výrazně rozšířen. V sadech bude vytvořena velká odpočinková chill-out zóna a zároveň bude pohodlnější přechod z prostoru u Aldisu do sadů. Ten byl v roce 2013, kdy se tu Majáles konal naposledy, v podvečerních hodinách nejslabším místem festivalu.

Program Hradeckého Majálesu nabídne show na 3 hudebních scénách s průřezem toho nejlepšího, co mladým návštěvníkům nabízí Česko a Slovensko. Festival přivítá kapely Chinaski, Tomáše Kluse, Mandrage, Horkýže Slíže, Vypsanou Fixu, Wohnout, Inekafe, ale také nové naděje – kapelu Jelen či ATMO music. Speciálním momentem bude návrat Michala Hrůzy na festivalová pódia. Právě Hradecký Majáles je prvním festivalem, na kterém zpěvák po loňském závažném zranění vystoupí. Navíc si, podobně jako další headlineři, připravuje speciální set. Březnový návratový koncert v pražském Fóru Karlín ukázal Michala v dosud nejlepší kondici jeho kariéry.

Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. V dubnu se zájemci mohou zúčastnit oblíbených akcí, jako jsou Hradec na bruslích, Florbalová bitva škol nebo Majáles pro nejmenší. Třetím rokem ožije i studentský projekt Hradec Králové – univerzitní město, který se nově koná pod názvem Nábřeží vysokých škol. Organizátoři v rámci této akce dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.

Moderování akce se ujme osvědčené trio Jakub Kohák, Jiří Mádl a Jakub Šafránek. V průběhu večera bude zvolen a slavnostně korunován nový král studentů, stejně jako nová Miss. Akce otevře své brány ve 12:00 a první tóny zazní ve 13:00, kdy se na hlavní scéně představí vítězové studentské soutěže kapel Excelent talents a Nová krev.

Vstupenky na Nábřeží vysokých škol lze letos koupit pouze v předprodejích. Do 14. dubna jsou k sehnání za 350 Kč například v hradeckém Futuru, Atriu nebo v síti Ticketportal. Po 15. dubnu už budou o sto korun dražší a na místě v den akce se již prodávat nebudou vůbec.