Dnes je 25. 05. 2024

Společnost Lomax zvýšila v loňském roce své tržby na 325 milionů korun

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Bře 7th, 2019
0 komentářů

Společnost Lomax, která je tuzemským lídrem v produkci garážových vrat, dosáhla v loňském roce historicky rekordních tržeb 325 milionů korun. Výši tržeb ovlivnilo zejména rozšíření sortimentu o vchodové dveře a také rostoucí zájem o venkovní stínicí techniku, která vzrostla o 15 procent. Právě v její oblibě vidí Lomax hlavní současný trend, proto v letošním roce rozšiřuje mimo jiné své portfolio venkovních žaluzií.

Společnost Lomax, která se zabývá produkcí garážových vrat, stínicí techniky a vchodových dveří, v loňském roce zaznamenala obrat 325 milionů korun. Jednalo se tak o vůbec nejvyšší hodnotu obratu v historii firmy. „Lomax z hlediska obratu rostl vloni už pátým rokem v řadě, což považujeme za mimořádně úspěšný výsledek. Koresponduje to i s ekonomickým cyklem, který v loňském roce výrazně ovlivnil situaci ve stavebnictví,“ sdělil jednatel společnosti Lomax Miroslav Kubík.

Na loňském růstu tržeb se podle něj podílelo i rozšíření sortimentu společnosti, nově totiž vstoupila do segmentu vchodových dveří. „Od loňského roku jsme se v této oblasti plně etablovali. Tržby také ovlivnila rostoucí obliba exteriérové stínicí techniky. Čeští uživatelé čím dál častěji preferují zejména venkovní žaluzie, to je jednoznačný trend současnosti. I proto jsme se pro letošní rok rozhodli rozšířit své portfolio o novou lamelu žaluzií s označením Z70, která má jedinečné technické vlastnosti na trhu,“ doplnil Kubík.

Lídr garážových vrat

Lomax je tuzemským lídrem v produkci garážových vrat, dlouhodobě nejoblíbenějším řešením je přitom sekční typ. V loňském roce firma rozšířila svoji nabídku i v průmyslové oblasti. Pod značkou LOMAX industry nyní dodává průmyslová sekční i rolovací vrata, foliová rychloběžná vrata a nakládací techniku.

Vzhledem k rostoucí oblibě venkovní stínicí techniky investovala společnost Lomax v loňském roce okolo 5 milionů korun do výrobních technologií pro toto řešení. V letošním roce přitom očekává investice napříč produkty až trojnásobně vyšší. Zahrnovat budou pořízení poloautomatické linky na výrobu komponentů pro garážová vrata či částečnou obměnu vozového parku za účelem snížení emisí a provozních nákladů. „V neposlední řadě také chceme rozšířit výrobu hliníkových dveří na dvojnásobek. Strojně jsme již vybaveni, půjde tedy o investici směrem k navýšení počtu zaměstnanců a do marketingu. Počty zaměstnanců ve firmě rostou přirozeně s meziročními nárůsty obratu, v současné době zaměstnáváme 170 lidí,“ uzavřel Kubík.