Dnes je 24. 02. 2024

Lomax u nových garážových vrat vylepšil bezpečnost i design

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Dub 19th, 2014
0 komentářů

Desítky konstrukčních vylepšení přináší nový typ garážových vrat, která pod názvem Excellent nabízí od letošního roku v celé své obchodní síti společnost Lomax. Inovace spočívají nejen v oblasti bezpečnosti a designu, nové vlastnosti má také motorový pohon. Největší výrobce garážových vrat v ČR věří, že model Excellent nastaví směr pro celé odvětví. Samozřejmostí je možnost upravení vnějšího i vnitřního vzhledu vrat podle individuálních požadavků a potřeb zákazníků.

Firma Lomax u všech svých výrobků používá panely vlastní české výroby, na které poskytuje desetiletou záruku. Ta je rovněž samozřejmostí u modelu vrat Excellent. Vysokou kvalitu a dlouhou životnost mají také ostatní komponenty. Základní řešení lze navíc podle přání zákazníků doplnit o kreativní nerezové prvky, prosklení a různé nadstandardní příslušenství, která podtrhují jedinečnost každé stavby. Nejdůležitější novinky, které představují rozdíl mezi standardním provedením a vraty Excellent, se však skrývají uvnitř garáže.

Výsledkem desítek konstrukčních vylepšení je plynulejší a tišší chod vrat a zvýšená bezpečnost při manipulaci. „Kolečka všech pantů mají například kryty proti přiskřípnutí prstů. Před úrazem či poškozením chrání mimo jiné bezpečnostní fotozávora,“ řekl manažer marketingu společnosti Lomax Lubomír Valenta. Vrata Excellent pohání nový motor Lomax Exclusive. „Německá firma Marantec jej vyvinula a vyrábí speciálně pro naši společnost. Je výjimečnou kombinací opravdu rychlého chodu vrat a maximální úspory energie,“ doplnil Valenta s tím, že při použití funkce Speed se vrata otevírají či zavírají rychlostí 22 centimetrů za vteřinu.

Podstatnou součástí garážových vrat je i jejich ovládání. Zákazníci si v případě typu Excellent mohou vybrat ze široké škály ovládacích prvků. V nabídce jsou klasické dálkové ovladače, například čtyřkanálový ovladač MINI 304 Lomax poskytující 281 bilionů kombinací. Další možností je otevírání vrat čipem, kódovou klávesnicí, snímačem otisku prstů nebo mobilním telefonem. Použít lze také systém ovládání HomeLink, který je zabudovaný přímo v automobilu.

Vysoký standard se neprojevuje pouze v konstrukci a zpracování výrobku, ale také v servisu a službách pro zákazníky. „První servisní prohlídka vrat Excellent je proto zcela zdarma, druhá za zvýhodněnou cenu. V případě havárie garantujeme servisní zásah do 24 hodin,“ upřesnil Lubomír Valenta ze společnosti Lomax, která nabízí široký sortiment garážových vrat na trhu. „Kromě desetileté záruky na vratové křídlo poskytujeme ještě pětiletou na pohon Lomax Exclusive,“ dodal Valenta.