Dnes je 5. 12. 2022

Baterie do notebooků loni vyšly v průměru na 1 356 Kč. Letos by cena akumulátorů měla klesnout

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Led 28th, 2020
0 komentářů

Průměrná cena akumulátorů do notebooků loni činila 1 356 Kč. Ceny baterií tak pro spotřebitele zůstaly meziročně stejné, přestože prodejcům rostly náklady. Vyplývá to ze statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Cena akumulátorů do mobilních telefonů pak v loňském roce činila v průměru 299 Kč a v případě baterií do digitálních fotoaparátů 346 Kč. Letos má dojít ke snižování cen baterií, pokles se projeví zejména u akumulátorů do notebooků.

Zvýšil se prodej baterií

Batteryshop.cz v roce 2019 meziročně zvýšil počet prodaných baterií o 16 %. Nejprodávanějším produktem ze sortimentu internetového obchodu byla baterie značky T6 Power do manažerských notebooků Hewlett Packard. E-shop zároveň registroval výrazný meziroční nárůst poptávky po akumulátorech do čteček čárových kódů, a to o 53 %.

Prodejci baterií se v loňském roce potýkali s rostoucími náklady na logistiku či zvyšujícími se cenami surovin na výrobu akumulátorů. „V prvním pololetí loňského roku vzrostly nákupní ceny baterií do mobilních přístrojů zhruba o šest procent, přitom prodejní cena zůstala stejná a klesala pouze marže,“ popisuje situaci na trhu Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, který je předním prodejcem baterií do mobilních přístrojů na českém trhu. Podle aktuálních ukazatelů se v roce 2020 nákupní ceny akumulátorů oproti loňsku mírně snižují. Tento trend by se měl ve třetím kvartále promítnout i do snížení prodejních cen baterií. Týkat se to bude zejména akumulátorů do notebooků. Situaci však může ovlivnit výkyv kurzu dolaru,“ dodává Tlapák.

Rozšíření produktů

V loňském roce rozšířil internetový obchod BatteryShop.cz portfolio svých produktů o novou vlastní řadu univerzálních adaptérů T6 Power pro notebooky. Adaptéry jsou dostupné ve třech výkonnostních provedeních, a to 45, 65 a 90 W. Jejich variabilita spočívá v tom, že jsou schopny pracovat s napětím od 100 do 240 voltů a nabízejí hned 11 různých konektorů.

„Vlastní řadu adaptérů T6 Power aktuálně rozšiřujeme o produktovou novinku ve formě adapterů pro MacBooky, které disponují USB-C konektorem. Díky tomu je možné naše adaptéry využít pro všechny běžné modely notebooků na českém trhu,“ uvádí Radim Tlapák z e-shopu BatteryShop.cz. „Novinkou v sortimentu jsou také olověné akumulátory vlastní značky T6 Power určené pro záložní zdroje typu UPS, EZS či EPS,“ doplňuje Tlapák.