Dnes je 5. 10. 2022

Leasingová firma Arval za loňský rok rostla o 19 procent. Financuje přes 16 500 vozů

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Úno 23rd, 2017
0 komentářů

Jedna z největších tuzemských leasingových společností Arval CZ loni navýšila počet vozů ve svém vozovém parku o 19 procent. Celkem tak už provozuje více 16 500 vozidel ve financovaném fleetu a plánuje další růst. Arvalu pomáhá loajalita klientů, nové produkty a pokračující zájem firem o operativní leasing. Trendem v oboru je rozšíření leasingových služeb živnostníkům anebo menším podnikatelským subjektům. Na tento segment se chce firma letos zaměřit.

„Za loňský rok jsme získali více než 190 nových zákazníků, přičemž loajalita stávajících klientů je poměrně vysoká, „překračuje hranici 85%“, uvedl obchodní ředitel Arvalu CZ Jiří Solucev. V roce 2016 Arval objednal 6 837 aut a prodáno bylo 3 296.

Arval nabízí operativní leasing a služby spojené s řízením vozového parku zejména firmám, ale postupně začíná některé své produkty nabízet i živnostníkům nebo malým podnikatelským subjektům. Na tento segment se chce firma dlouhodobě zaměřovat. Loni spustila střednědobý pronájem Mid-Term Rental. Ten nabízí společnostem flexibilní řešení pronájmu vozů na 1 až 24 měsíců, přičemž dává klientovi možnost sjednanou dobu pronájmu snadno navýšit i zkrátit. Hodí se tak zejména pro začínající firmy s dosud nedefinovanou potřebou či firmy zaměřující se na sezónní práce. Tento program zatím využila více než třetina klientů. Pozitivní má tento produkt ohlas i mezi odborníky. Loni získal prvenství v kategorii Full service operativní leasing 9. ročníku ankety Automotive Fleet Awards.

Další loňskou novinkou je portál www.rocnivozyprodej.cz. Arval na něm nabízí k prodeji nebo pronájmu téměř nové vozy s nízkým nájezdem od 10.000 kilometrů a stářím od 6 měsíců. V nabídce jsou klasické fleetové značky, ale zákazník zde najde i zajímavou paletu prémiových značek. Firma pravidelně nabídku aktualizuje včetně specifikace aut.

Arvalu se dařilo i celosvětově. Společnost, která je dcerou bankovní skupiny BNP Paribas, koncem loňského roku poprvé v historii dosáhla hranice 1 000 000 pronajatých vozů. Oproti roku 2015 došlo k nárůstu o 8,4%. V roce 2016 bylo společností Arval objednáno 326 150 vozidel (o 24 % více, než v roce 2015), a společnost prodala 248 914 vozidel (nárůst o 27 %).

Společnost Arval je aktuálně přítomna ve 28 zemích, a to díky své akvizici Relsa v Brazílii a díky své alianci s toutéž skupinou v Peru a Chile. Díky asi 30 000 vozidel pronajímaným v těchto třech zemích si společnost Arval upevňuje svoji pozici v Latinské Americe. Aliance Element-Arval Global Alliance dále sama expanduje díky připojení nového člena, RDA Renting, která působí v Argentině a Uruguayi. Aliance nyní pokrývá 50 zemí, aby mohla mezinárodním vozovým parkům nabízet ucelenou úroveň vysoce kvalitních služeb.