Dnes je 23. 02. 2024

Konference Dítě v pěstounské péči a trauma

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Dub 15th, 2021
0 komentářů

Již za týden, 21. a 22. dubna se koná online konference na téma Dítě v pěstounské péči a trauma s účastí mezinárodních expertů. Na konferenci zazní přednášky a workshopy věnované důležitým odborným tématům, především z oblasti diagnostiky, terapie a výchovy dítěte s traumatem v náhradní rodinné péči.

„Konferenci pořádáme u příležitosti vstupu Sdružení pěstounských rodin do dalšího čtvrtstoletí práce pro ohrožené děti a pěstounské rodiny. Od roku 1995 pomáháme pěstounům i osvojitelům v jejich náročném poslání, říká Mgr. Ing. Pavel Šmýd, předseda Sdružení pěstounských rodin. „Svoje zkušenosti sdílíme s ostatními organizacemi a jedním z osvědčených formátu je i pořádání odborných konferencí. Osobně je mi líto, že konference kvůli situaci kolem pandemie bude v režimu online a přijdeme tak o její nejživější společenskou část, osobní diskuse účastníků o přestávkách a během večera,“ dodává Šmýd. 

Konference je určená zejména psychologům, terapeutům, pedagogům, zástupcům OSPOD a doprovázejících organizací a dalším odborníkům, pracujícím s dítětem a rodinou v kontextu náhradní rodinné péče. V rámci jednotlivých příspěvků se konference zaměří na otázky diagnostiky a forem pomoci dětem, které zažily trauma z opuštění a ztráty. Přednášky se budou věnovat také vlivu prožitého traumatu na kvalitu života v dospělosti a zároveň důležité a náročné role pěstounů v pomoci dětem s traumatem.

Hlavním leitmotivem setkání je významná role blízké vztahové osoby a bezpečného rodinného prostředí pro zdravý vývoj dítěte. Na projekty podpory práva každého dítěte vyrůstat v rodině se zaměřuje i  Nadace J&T s iniciativou 8000důvodů, která se ke konferenci připojila jako finanční a odborný partner. „Věřím, že pro účastníky bude konference zajímavým zdrojem informací, které využijí ve své každodenní praxi. Zvyšovat kvalitu života ohrožených dětí je pro nás dlouhodobě prioritou a velice si ceníme, že Sdružení pěstounských rodin i v této nelehké době nevzdalo své úsilí a konferenci s velmi zajímavou mezinárodní účastí uspořádalo,“ uvedla Mgr. Marie Oktábcová, ředitelka Nadace J&T.