Dnes je 20. 07. 2024

Kniha, časová osa i galavečer. Žabiny slaví 30 let

Autor: Redakce
Rubrika: Sport
Zář 26th, 2023
0 komentářů

Jubilejní třicátý ročník zažívá v sezoně 2023/2024 basketbalový klub Žabiny Brno. Své nejcennější úspěchy z historie i současnosti si několikanásobný mistr České republiky připomíná na podzim řadou událostí. Oslavy výročí třiceti let od založení jednoho z nejúspěšnějších basketbalových klubů zahájily Žabiny v září představením klubové knihy 30 let s Žabinami a zakončí je v prosinci galavečerem pro Žabinské osobnosti. 

Důležité okamžiky, zlomové chvíle i nejslavnější jména Žabinské slávy. To všechno zachycuje speciální kniha, kterou Žabiny vydaly na počest třiceti let od vzniku brněnského basketbalového velkoklubu. “Za ty neuvěřitelné tři desítky let Žabiny nasbíraly řadu titulů, pohárů a hlavně vzpomínek. Chtěli jsme mít náš příběh popsaný od začátku až do současnosti. Proto vznikla kniha mapující sezonu po sezoně, kterou doplňují fotografie a vzpomínky významných klubových osobností,” prozradil generální manažer Radek Šír. 

Svoje premiérové představení basketbalovým příznivcům si kniha odbyla na domácím turnaji Memoriálu profesora Paši 8. září. Oficiální křest za účasti legend Romany Hamzové, Hany Horákové a Ivany Večeřové proběhne v rámci úvodního Eurocupového kola 12. října od 18:00 na hale Rosnička. Fanoušci si navíc mohou v exkluzivní vitríně prohlédnout vítězné medaile a poháry z ME 2005 a Euroligy 2006. 

A tím oslavy zdaleka nekončí. “Od začátku sezony máme v plánu postupně odhalovat medailonky a rozhovory s hráčkami. Na hale Rosničce vznikne i pevně vybudovaná mapová osa zachycující důležité roky a medailové úspěchy, které budou všem volně přístupné,” dodal další záměry Šír. 

Například dlouholetou rivalitu Žabin se sousedním celkem z Králova pole si kluby symbolicky připomenou na Rosničce ve vzájemném duelu 15. října od 16 hodin v rámci nejvyšší české ligy. “Utkání odehrajeme ve speciální edici dresů, které následně vydražíme. Výtěžek darujeme spolku STOP epilepsy, jenž pomáhá dětem se závažnými a vzácnými formami epilepsie,” přiblížil Šír. 

Vrcholem oslav bude prosincový slavnostní večer, na němž se setkají nejen současné a bývalé hvězdy Žabin, ale i významní partneři a všichni, kdo se od roku 1993 podíleli na úspěšné dráze tohoto ženského klubu.