Dnes je 25. 04. 2024

Každý druhý Čech nakupuje nábytek alespoň jednou ročně

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Kvě 2nd, 2016
0 komentářů

Nábytek nakupuje alespoň jednou ročně celkem 55 procent Čechů. Přes 70 procent tuzemských zákazníků pak za nábytek ročně utratí částku do 20 tisíc korun. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti MT nábytek. Nejčastěji lidé zařizují obývací pokoje.

Podle průzkumu e-shopu MT nábytek, který se uskutečnil na nábytkářském veletrhu Mobitex, si třetina Čechů nový nábytek pořizuje jednou ročně. Dvakrát do roka nakupuje sedmnáct procent dotázaných a pět procent uvedlo, že nový nábytek pořizují dokonce jednou měsíčně. Téměř 45 procent Čechů však nakupuje méně než jednou za rok. Tomuto trendu odpovídají i částky, které jsou lidé ochotni do nábytku investovat. „Zhruba 70 procent Čechů utratí za nové vybavení ročně méně než 20 tisíc korun. Naproti tomu více než 30 tisíc korun je ochotno investovat 15 procent dotázaných,“ uvedla Petra Triščíková z největšího českého e-shopu s nábytkem MT nábytek.

Téměř 51 procent respondentů nakupuje nejraději nábytek do obývacího pokoje. V porovnání s tím koupelnu či pracovnu zařizuje nejradši pouze 6 procent. „V obývacím pokoji trávíme nejvíce volného času a zveme si do něj návštěvy. Proto se snažíme, abychom se v něm cítili příjemně a aby dobře vypadal,“ vysvětlila nákupní chování Petra Triščíková. „Velmi oblíbené jsou komplexní obývací sestavy. Zákazník se tak nemusí trápit se sladěním nábytku,“ doplnila Triščíková.

Průzkumu e-shopu MT nábytek se zúčastnilo celkem 593 respondentů. Uskutečnil se mezi 20. a 23. dubnem na mezinárodním nábytkářském veletrhu Mobitex v Brně. Na brněnském veletrhu se největší český e-shop s nábytkem MT nábytek představil letos poprvé.