Dnes je 7. 12. 2022

Jarní prázdniny znamenají pro jihomoravský Aqualand Moravia o 50 procent vyšší návštěvnost

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Úno 12th, 2016
0 komentářů

Díky jarním prázdninám přijede do jihomoravského akvaparku Aqualandu Moravia o 50 procent více lidí než v běžných školních dnech. Návštěvníci mohou využít i největší termální bazén v Česku, jehož zdroj teplé vody leží 1,3 kilometrů pod akvaparkem. Nebudou chybět speciální programy a pokrmy z prvních jarních surovin.

Někteří školáci mají už jarní prázdniny za sebou, ve většině regionů však volno teprve odstartuje. A podle statistik jihomoravského akvaparku Aqualandu Moravia míří studenti i rodiny s dětmi na tobogány a do bazénů. Návštěvnost je v těchto dnech vyšší o padesát procent. Akvapark proto v únoru a březnu přizpůsobuje i program. „Únor a období prázdnin jsme připravili ve sportovním duchu. Součástí je například vodní cvičení či aquagym. Nechybí ani soutěže a tancování. Obvykle bývá animační program jen o víkendu, během prázdnin je ovšem i v pátek,“ konstatoval ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Po celé dny je v provozu kromě kompletního vnitřního areálu také největší termální bazén v Česku s výhledem na Pálavu. Ten je napájen z místního termálního vrtu až z hloubky 1,3 kilometrů. Děti i dospělí tak během jarních prázdnin mohou trávit volný čas v podobě adrenalinu na tobogánech a skluzavkách, které dnes čítají 1,7 kilometrů, či relaxací v římských lázních Forum Romanum Wellness.

Šéfkuchař akvaparku Miroslav Vrábel připraví pro návštěvníky i speciální pokrmy. „Jako každý rok využijeme v kuchyni především první jarní suroviny. Lze jmenovat například chřest, ředkvičky, rebarboru a též tradičního králíka,“ doplnil Vrábel. Akvapark nabízí možnost nákupu vstupenky online z vlastního e-shopu, kde na zájemce čekají i zajímavé ceny.

Nejmodernější akvapark v Česku ke konci roku avizoval výstavbu vlastního ubytovacího zařízení. To budou moci lidé využívat od dubna tohoto roku. Kapacita ubytovacího komplexu je 100 lůžek. Aqualand Inn Hotel vyrostl v bezprostřední blízkosti areálu akvaparku, zaujímá téměř 6 tisíc metrů čtverečních a investice se vyšplhala na 60 miliónů korun. Jarem ovšem novinky pro návštěvníky nekončí. Hned v létě pro ně bude připravena nová odpočinková zóna, která návštěvníkům nabídne nové služby. Kromě privátní lehátkové zóny se servisem to bude rovněž letní bar či relaxační centrum pro zážitkové masáže přímo pod letním nebem.