Dnes je 24. 04. 2024

Loňský rok přinesl inovace v oblasti digitální správy vozových parků. Rozšířila se i nabídka elektromobilů

Autor: redakce
Rubrika: Auto
Úno 28th, 2018
0 komentářů
E.ON staví první ultrarychlou nabíjecí stanici v Německu. Cestu po Evropě usnadní i českým elektromobilistům

Rok 2017 znamenal rozšiřování inovativních digitálních řešení pro manažery vozových parků a řidiče a též vylepšení telematických služeb. V rámci své strategie udržitelných vozových parků posílil Arval, přední poskytovatel leasingových služeb vozidel, kromě “chytrých” řešení správy flotil, také nabídku elektrických vozidel pro podporu energetické transformace. Vozový park Arvalu loni rostl celosvětově o 7,4 %.

V minulém roce dosáhl organický růst celosvětového pronajatého vozového parku společnosti Arval tempa 7,4 % a vozový park tak dosáhl dalšího nebývalého počtu 1 103 835 vozidel. Česká republika se na tomto vývoji podílela 12% růstem a v nejbližší době překročí hranici 20 000 vozů ve fleetu. Společnost Arval loni pokračovala i v geografické expanzi založením dceřiné společnosti v Norsku, což je z hlediska energetické transformace velmi rozvinutý trh. Právě tato transformace je vzhledem k budoucímu přechodu k využití energetického mixu šetrnějšího k životnímu prostředí jednou ze stěžejních otázek současnosti. „Abychom podpořili firmy v této transformaci, rozhodli jsme se posílit nabídku elektrických vozidel. Díky novému partnerství se společnostmi Renault, Nissan a NewMotion je navíc Arval nyní schopen pokrýt celý ekosystém elektrických vozidel zahrnující instalaci doma i na pracovišti, integrovaná platební řešení a digitální služby, jako je rezervace, sledování spotřeby a lokalizace dobíjecích stanic,“ popisuje Phillipe Bismut, generální ředitel společnosti Arval.

V oblasti digitálních řešení a telematických služeb přinesl loňský rok velký pokrok díky inovativním službám. Produkt Arval Active Link již v základní úrovni nabízí funkcionality umožňující nejen značnou úsporu nákladů, ale i získání většího množství informací o svých vozech, které pomáhají zlepšovat servis a služby s vozidlem spojené. „Od loňska zavádí Arval postupně v různých zemích další služby nabízející správu údržby či oprav, nebo služby v oblasti mobility (náhradní vozidlo, vyzvednutí až u domu, odtahová služba). Mezi další patří Car Sharing, zaměstnanecké benefity či mobilní aplikace určené fleet managerům a řidičům při každodenním využívání jejich aut,“ uvádí Phillipe Bismut. „Současně posilujeme aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Pro podporu bezpečnosti na silnicích (školení, akce) a usnadnění mobility charitativních organizací (darování automobilů) jsme uvolnili jeden milon eur,“ dodává Phillipe Bismut.