Dnes je 2. 10. 2022

Generica uvádí na trh novinku, řeší intoleranci laktózy

Autor: Redakce
Rubrika: Zdravotnictví
Dub 28th, 2015
0 komentářů

S problémem štěpení laktózy se v České republice dle odborníků setkává 15 až 20 % obyvatel. Ve většině případů jsou pacienti následně nuceni vyhýbat se mléčným výrobkům, které jim způsobují průjem a jiné zažívací obtíže. Společnost Generica, přední výrobce doplňků stravy, však nyní přichází na trh s novinkou, která problémy s laktózovou intolerancí pomáhá řešit. Tablety Laktoleraza totiž obsahují enzym, který mléčný cukr štěpí. Společnost Generica tak významně rozšířila své portfolio produktů pro lepší trávení.

Společnost Generica v současnosti uvádí na trh unikátní produkt Laktoleraza, který se specializuje na pomoc osobám trpícím laktózovou intolerancí. Těm v organismu chybí enzym potřebný k rozkladu laktózy, a konzumace mléčných výrobků jim tak způsobuje zažívací potíže. Trpí například na průjem, křeče či nadýmání po konzumaci potravin obsahující laktózu.

„Laktoleraza nabízí pacientům pomocnou ruku při řešení problému se špatným snášením laktózy. Tablety obsahují v těle chybějící enzym, který štěpí mléčný cukr na glukózu a galaktózu. Tyto jednoduché sacharidy jsou na rozdíl od laktózy pro lidské tělo přímo stravitelné,“ vysvětluje PharmDr. Klára Minczinger ze společnosti Generica, která se na výrobu doplňků stravy specializuje již 20 let. Při užívání tablet před či v průběhu jídla se lidé s touto poruchou nemusejí vyhýbat rizikovým potravinám.

Mezi další produkty společnosti Generica určené pro potíže se zažíváním se řadí také přípravek Meteo. Ten obsahuje enzym, který řeší nadýmání a trávicí potíže po konzumaci potravin s obsahem složitých sacharidů, což jsou například fazole, čočka a hrách, ale i brokolice, květák nebo sója. „Užitím 2 až 3 tablet s prvním soustem jídla se do těla dostává přirozený enzym alfa-galaktosidáza, který pomáhá tyto sacharidy štěpit na jednodušší a lépe stravitelné formy. Produkce tohoto enzymu s věkem klesá, takže i problémy s trávením těchto potravin mají spíše dospělí lidé,“ objasňuje Minczinger. Za normálních okolností produkuje tento enzym slinivka břišní. Při jeho nedostatečné tvorbě se ale začínají objevovat střevní problémy. Meteo tak působí přirozeně i jako prevence před výskytem zmíněných problémů.

Produkty Laktoleraza a Meteo společnost Generica pro správné zažívání:

Laktoleraza:

– Pro osoby s laktózovou intolerancí.

– Jedna tableta obsahuje enzym laktázu (4 500 ALU – laktázových jednotek).

– Enzym štěpí mléčný cukr na přímo stravitelné sacharidy.

– 1 až 2 tablety se zapijí vodou před nebo během konzumace jídla, které obsahuje laktózu.

Meteo:

– Pro osoby trpící nadýmáním.

– Jedna tableta obsahuje 5,00 mg enzymu alfa-galaktosidázy.

– Enzym pomáhá vstřebávat sacharidy redukcí kvasných procesů.

– 2 až 3 tablety s prvním soustem jídla.