Dnes je 4. 10. 2022

Generica přechází na přírodní sladidla, umělá postupně z doplňků stravy vyřadí

Autor: Redakce
Rubrika: Zdravotnictví
Lis 14th, 2014
0 komentářů

Společnost Generica, největší slovenský výrobce doplňků stravy, bude od letošního podzimu inovovat receptury svých produktů. Zásadním krokem bude nahrazení umělých sladidel přírodní stévií. První fáze se zaměří především na oblíbené žvýkací tablety.

Výměna umělých sladidel za přírodní v recepturách doplňků stravy společnosti Generica začne ve druhé polovině letošního listopadu. Prvním produktem, v němž se objeví steviol-glykosidy, budou žvýkací tablety Urologica. Během následujícího roku bude tímto způsobem společnost inovovat složení dalšíčásti svého portfolia.

„V roce 2015 se budeme soustředit především na žvýkací tablety, které jsou mezi zákazníky velmi vyhledávané. V těchto doplňcích stravy budeme postupně nahrazovat umělá sladidla přírodními. Výměna sladidel je bohužel poměrně časově náročná. Recepturu celého produktu musíme vytvořit od úplného začátku, není možné pouze zaměnit jedno sladidlo za druhé,“ vysvětluje Klára Minczinger ze společnosti Generica, která se na výrobu doplňků stravy specializuje již 19 let.

Steviol-glykosidy se získávají z listů stévie sladké a jsou vhodné i pro diabetiky a osoby s fenylketonurií. Tato látka byla samozřejmě schválena a povolena Evropskou unií. Společnost Generica jejím použitím v doplňcích stravy reaguje na zvyšující se poptávku zákazníků po přírodních sladidlech.

„Umělá sladidla, hlavně aspartam a acesulfam, se v dnešní době stávají zastaralými. Zákazníci aktivně vyhledávají produkty, které obsahují přírodní složky. Ačkoliv jsou umělá sladidla povolená příslušnými orgány v použitém množství, v budoucnu je již nechceme v našich produktech používat. Každý doplněk stravy, který bude nově uveden na trh, tak bude obsahovat pouze přírodní sladidla,“ uzavírá Klára Minczinger ze společnosti Generica.