Dnes je 31. 01. 2023

Futurismus a inspirace extravagancí, to je letošní podzim!

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Srp 27th, 2015
0 komentářů

Protiklady se odjakživa přitahují a to se nesnaží zvrátit ani letošní podzimní kolekce Tamaris. Luxusní modely se střetávají s plochými podrážkami, stejně tak jako drsné profily s ženskými siluetami. Rafinované materiály s texturou jsou kvalitním pohonem pro nové trendy, zatímco některé modely díky futuristickým prvkům představují naprostý převrat perspektivy.

Černé stálice v lesklém provedení

Po létě plném svěžích textilních potisků teď pořádek v botníku nastoluje elegantní černá, která v kurzu byla, je a vždycky bude. Ať už u tenisek, kotníčkových bot či lesklých trendy mokasín, které mohou šikovně doplnit jak seriózní oděv do práce, tak outfit na večerní skleničku. Prostor opět dostávají ploché podrážky se světlými platformami. Právě podobné extravagantní prvky z vašeho páru bot učiní originální kousek s takřka vlastní duší.

Elegance po pánsku

Už jedna z nejslavnějších návrhářských ikon dvacátého století Giorgio Armani věděl, že „elegance není o tom, aby si vás někdo všiml, ale aby si vás zapamatoval.“ Proto se také v podzimní kolekci objevuje řada výrazných materiálů, jako například vínově červené velurové modely inspirované klasickým pánským stylem. Již tradičně se Tamaris snaží kombinovat trendy s pohodlím, a proto myslí také na zdraví chodidel. „Například technologie Antishokk tlumí došlapy při chůzi, díky čemuž jsou klouby a páteř žen mnohem méně namáhané,“ popisuje výhradní distributorka značky dámských bot Tamaris v České republice Iva Macháčková.

Traktorky přebírají ofenzivu

Naprostou nutností jsou letos nižší masivní podpatky s traktorovou podrážkou. Trend, jehož kořeny jsme v několika předcházejících sezónách mohli vypozorovat v hledáčku street-style fotografů, dnes sklízí úspěchy také v konfekční módě. Traktorový podpatek přináší nádech devadesátých let a objevit jej můžeme na nejrůznějších typech obuvi. Umožňuje široké spektrum kombinací – traktorky se dají nosit spolu se sukněmi, šaty či klasickými džínsy. Hrubou podrážku převzaly také oblíbené chelsea boots s aplikací v podobě hadího motivu, díky níž i ten nejsofistikovanější look získá trochu koření.

Nebojte se zazářit

Extravagance prodchnula celou podzimní kolekci a dočkaly se jí rovněž modely sportovní obuvi. Rafinovaně propojují futuristické prvky s klasickými texturami a kombinují tak zdánlivě nekombinovatelné. Tenisky zdaleka nejsou obuví jen pro sportovkyně tělem i duší. „Loňský boom odvážného nošení sportovních bot s jakýmkoli druhem šatů či sukní se překlenul i do letošního roku a v podzimní sezoně bude panovat i nadále,“ dodává Macháčková.

Klasiky zůstávají

Nová kolekce neskýtá modely jen pro lovce nekonvenčních trendů z přehlídkových mol, uspokojí i milovníky tradičních kousků. Klasické kožené lodičky zůstávají a s nimi i stabilní podpatky v pohodlném provedení. Díky měkkým ergonomickým vložkám v nich budete bez problémů kráčet pohodlně i celý den.

Fotografie ukázek aktuálních podzimních modelů v kolekci Tamaris naleznete ZDE.