Dnes je 30. 05. 2024

Firmy a podnikatelé tankují naftu za 26,90 Kč. Přehled o aktuální plošné ceně má držitel tankovací karty nově v mobilní aplikaci

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Čvn 28th, 2017
0 komentářů

Výběrem vhodného poskytovatele tankovacích karet může firma nejen ušetřit nemalou část nákladů, ale rovněž výrazně zefektivnit placení výdajů spojených s provozem firemních automobilů a zbavit se hromadění účtenek. Vedle tankování v režimu plošných cen s aktuální úsporou až 7 korun za litr lze s jednou kartou provádět bezhotovostní úhrady ve všech značkových sítích v ČR bez poplatků i platit mýto v zahraničí. Novinkou je online přehled cen pohonných hmot v telefonu či tabletu prostřednictvím mobilní aplikace, která nabízí rovněž upozornění ohledně bezpečnostních limitů tankovacích karet nebo odeslání účtenky firmě.

Tankovací karty umožňují firmám a podnikatelům bezpečné bezhotovostní platby za odběr pohonných hmot a dalšího zboží a služeb i zvýhodněné ceny pohonných hmot. V dnešní době již nejsou dostupné jen velkým korporacím, ale i malým firmám a živnostníkům. Pro využití veškerých výhod totiž není nutné splňovat limity minimálních odběrů pohonných hmot. „Volbou vhodného poskytovatele tankovacích karet lze čerpat skutečnou slevu a vyhnout se tak různým servisním poplatkům, které účtují karetní společnosti, takže si některé firmy namísto slevy ve výsledku připlácejí i 2 koruny za litr pohonných hmot,“ upozorňuje Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, jež firmám poskytuje tankovací karty euroShell a EuroOil. Firmy v poslední době více využívají plošných cen, které umožňují tankovat za jednotnou cenu v rámci celé sítě čerpacích stanic. Výhoda plošné ceny se naplno projeví hlavně u dálnic, kde i po běžné slevě ze stojanové ceny bývá výsledná cena nadprůměrně vysoká. Režim plošných cen totiž umožňuje tankovat za stejnou a vůči trhu dlouhodobě podprůměrnou cenu v rámci dané sítě v celé ČR bez ohledu na lokální cenové výkyvy. „Výtoč firem, kterým poskytujeme tankovací karty, dlouhodobě roste. Například v květnu rostla výtoč u totemových slev o 6 %, zatímco u plošných cen o výrazných 19 %. V absolutním vyjádření se jedná o meziměsíční nárůst o 400 000 litrů. Firmy si uvědomují výhodu tankování za plošnou cenu,“ dodává Damir Duraković s tím, že v tomto týdnu činí plošná cena nafty u Shellu 26,90 Kč, zatímco na totemech mnohých pump na D1 můžeme aktuálně vidět částku 33,90 Kč/l. Za jeden litr nafty tak lze ušetřit 7 korun.

Dávno neplatí, že širokou akceptační síť pro bezhotovostní úhradu paliv zajistí jen velká karetní společnost. Také tankovací karty jednotlivých sítí čerpacích stanic jsou přijímány napříč trhem. „V loni se například výrazně rozšířila akceptační síť karet EuroOil, které začaly být přijímány i v síti MOL. S jedinou tankovací kartou tak lze platit prakticky ve všech značkových sítích čerpacích stanic v Česku, aniž by podnikatel musel karetní společnosti platit poplatky,“ uvádí Damir Duraković. Též není nutné mít různé karty pro platby v ČR a na Slovensku, pro platby v ostatních zemích a případně třetí kartu pro úhradu mýta, jak je tomu u některých karetních společností. „Firmám a podnikatelům umožňujeme platit doma i v Evropě za pohonné hmoty a další zboží i služby včetně mýta jedinou kartou,“ dodává Damir Duraković a zmiňuje, že mýto lze platit v režimu postpaid, díky čemuž nemusí řidič disponovat hotovostí, protože veškeré výdaje jsou součástí následné fakturace, aniž by to bylo podmíněno standardním složením bankovní záruky.

V rámci zvyšování uživatelského komfortů zákazníků jsou mnohé služby a jejich správa dostupné i v mobilních zařízeních. Tankovací karty nejsou výjimkou. „Pro firmy, kterým poskytujeme tankovací karty, jsme vyvinuli mobilní aplikaci pro chytré telefony a tablety,“ uvádí Damir Duraković. V aplikaci získá držitel karty například aktuální informace o plošných cenách paliv v Česku i na Slovensku, informace a upozornění ohledně bezpečnostních limitů nebo přímý kontakt na klientský servis zajišťující podporu a případně blokaci tankovacích karet. „I když firmy dostávají souhrnnou fakturu za veškeré platby našimi tankovacími kartami a nemusejí tak uschovávat jednotlivé účtenky, uživatel aplikace může účtenku pro účel kontroly vyfotit a prostřednictvím aplikace zaslat na předem definovanou e-mailovou adresu, typicky na účetní oddělení své firmy,“ upřesňuje výhody mobilní správy tankovacích karet Damir Duraković.