Dnes je 24. 07. 2024

Firma z Dačic míří do Mongolska i Senegalu

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Úno 16th, 2016
0 komentářů

Přes 40 milionů korun loni investovala společnost Frigomont do nových technologií a výrobních kapacit. Letos totiž plánuje tuzemský výrobce průmyslových dveří a přední dodavatel chladírenských a mrazících boxů zprovoznit novou halu. Díky rostoucí konkurenceschopnosti tak sjednává zakázky v Německu či Maďarsku v řádech desítek milionů korun a plánuje expandovat i do Mongolska a Senegalu. Ziskovost firmy oproti roku 2014 vzrostla o 50 % a růst lze očekávat i letos.

Společnost Frigomont, která patří mezi špičku v oblasti čistých prostor a chladírenské technologie, loni zahájila revitalizaci firmy. „Loňský rok pro nás byl v mnohém přelomový. Optimalizovali jsme procesy, povedlo se nám zvýšit produktivitu práce i ziskovost společnosti. Ta vzrostla oproti roku 2014 o 50 %,“ uvedl Jiří Jemelka, předseda představenstva společnosti Frigomont. S provedenými změnami souvisí i plánované otevření nové výrobní haly. „Nová hala včetně nejmodernějších technologií za 40 milionů korun je o tři čtvrtiny větší než dosavadní hala. Společně s novými výrobními stroji tak umožní zvýšit produkci dveří do operačních sálů a laboratoří i polochladírenských kovových dveří do supermarketů,“ popsal význam investice do nové haly Jemelka.

Pro letošek plánuje společnost Frigomont směřovat více aktivit na zahraniční trh. „Zahraniční tržby z loňského roku představují na celkovém objemu přibližně 40 %. Významný podíl na tom mají německé či maďarské zakázky,“ uvedl Jiří Jemelka. Společnost vybavila například maďarské sídlo jedné z největších mezinárodních logistických potravinářských společností, či administrativní a komerční budovu v Německu pro největší finanční skupinu z USA. „Velmi zajímavou referencí v Česku pro nás byla výroba protijaderných speciálních dveří na zakázku či vybavení Národního filmového archivu,“ doplnil Jemelka.

Ačkoliv se společnost Frigomont zaměřuje primárně na vybavení čistých prostor, jako jsou laboratoře a operační sály, a na chladicí technologie, v letošním roce plánuje zvýšit počet výroby i protipožárních dveří a vrat nebo vysokorychlostních dveří. „Ze současných pěti set vyrobených dveří za rok chceme zvýšit produkci na 2000 kusů do roku 2018,“ uvedl jeden z dalších cílů společnosti Frigomont Jiří Jemelka.