Dnes je 7. 02. 2023

Festival Utubering vypukne v Brně už zítra

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Kvě 5th, 2016
0 komentářů

Na brněnském výstavišti už v pátek vypukne festival generace Z – Utubering. První ročník tohoto festivalu se konal v roce 2015 v Praze. Letos poprvé zavítá i do Brna. Na výstaviště přivede nejznámější youtubery, idoly dnešních teenagerů.

Středobodem zájmu dětí a teenagerů se v pátek stane brněnské výstaviště. Už ve 12 hodin se otevřou brány dlouho očekávaného festivalu Utubering. „Ke vstupu do areálu bude sloužit pouze hlavní brána výstaviště. Návštěvníci mají předem koupené vstupenky, na místě je neprodáváme,“ uvedl Lukáš Dejl, který je jedním z organizátorů.

Oficiální program festivalu začíná v 15 hodin. Do té doby si návštěvníci mohou projít areál a navštívit zóny s doprovodným programem, který si pro ně připravili účinkující a partneři. Hlavní dění se však bude odehrávat na třech velkých pódiích v pavilonu P. Součástí programu je i vyhlášení Utubering Festival Awards, předávání cen se odehraje na hlavním pódiu.

Návštěvníci se mohou těšit na více než dvě desítky nejoblíbenějších blogerů a videoblogerů. Představí se například Jirka Král, Hoggy, Fallenka, Shopaholic Nicol, A Cup of Style, Herdyn i nejpopulárnější československý youtuber Gogo. Program doplní hudební vystoupení kapel ATMO Music, Sebastian, Johny Machette, Pavel Callta a Voxel. Hudební program ukončí ve večerních hodinách skupina Slza.

Žádné fronty na podpisy

Utubering není o podpisech, ale o zážitcích. Jde o festival, nikoli o autogramiádu. Organizátoři i účinkující ve své kampani „Zážitek, nebo podpis“ dali najevo, že podpisy se na akci rozdávat nebudou. „Chceme pro návštěvníky akci, ze které si neodnesou jen fotku a podpis, ale hlavně zážitky a vzpomínky. Utubering je nabitý programem, který několik měsíců dopředu vymýšlíme přímo se samotnými youtubery,“ dodává Dejl.

Na výstavišti se v ten samý den koná i hudební festival Brněnský Majáles. Pro návštěvníky, kteří budou mít koupenou vstupenku na Utubering i Majáles, bude zajištěna možnost průchodu z jednoho festivalu na druhý. „Areál výstaviště je obrovský a nebude mít s kapacitou návštěvníků žádný problém, ten však může nastat u počtu parkovacích míst. Doporučujeme využít služeb MHD a nejezdit na akci autem. Brněnský dopravní podnik posílí veškeré spoje kolem výstaviště, a to v odpoledních i nočních hodinách,“ uvedl David Peštál.

Předpověď na pátek 6. května hlásí krásné jarní počasí. „Posledních pár stovek vstupenek je v předprodejích do 5. května. Zájemci by tak s nákupem neměli váhat,“ uzavřel Peštál.