Dnes je 1. 03. 2024

Festival Pigyáda – Léto lásky přilákal do Šiklandu na Vysočině více než 12 tisíc návštěvníků

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Srp 15th, 2016
0 komentářů

Ve dnech 12. – 14. srpna zorganizovala rádia Pigy a Evropa 2 pro své posluchače unikátní festival s názvem Pigyáda – Léto lásky. Pořadatelem akce byl největší přírodní zábavní areál
v ČR Šikland na Vysočině, kterým o víkendu prošlo více než 12 tisíc návštěvníků. Rodinný festival Pigyáda – Léto lásky se nesl v duchu hudby, zábavy, barev, představení s odkazem na hnutí hippies ze 70. let. Návštěvníci na dvou pódiích mohli vidět vystoupení více než 20 tuzemských umělců, mezi nimiž byli například Chinaski, Jelen, Slza, Ewa Farna nebo Xindl X a Meky Žbirka. Festivalem provázely nejen tváře Evropy 2 Zorka Hejdová a Pavel Cejnar, ale také největší dětská hvězda a hlavní maskot celé akce prasátko Pigy.

Druhý srpnový víkend patřil v Šiklandu na Vysočině festivalu Pigyáda s podtitulem Léto lásky. Vystoupily na něm hvězdy jako Ewa Farna, Chinaski, Meky Žbirka, kapela Slza, Xindl X, Jelen nebo Eddie Stoilow. Festival Pigyáda – Léto lásky, na kterém spolupracovala Evropa 2 a multimediální projekt Pigy, přilákal o víkendu do zábavního parku více než 12 tisíc návštěvníků. Lidé mohli kromě standardních atrakcí Šiklandu navštívit koncerty českých kapel, stand-up vystoupení Koko Comedy a řadu dalších dětských zábavných představení a workshopů. Vrcholem večera byla kromě Afterparty Evropy 2 s Pavlem Cejnarem také akrobatická show a ohňostroj. Několik tisíc dětí pak prošlo již tradiční Pigy stezku, kde si mohly vyzkoušet nejrůznější úkoly a soutěže. Řada návštěvníků využila také prostor TV NOVA chill-out zóny se slavným Ozákovým křeslem a stolním fotbálkem Okresní přebor.

„Celková návštěvnost více než dvanácti tisíc lidí předčila veškerá naše očekávání a dostatečně tak ani nevystihnu obrovskou radost celého týmu organizátorů. Když se vám při hymně festivalu, písničce Léto lásky, rozezpívá několika tisícový dav návštěvníků, je to nádherný pocit a říkáte si, stálo to za to,“ popisuje pocity bezprostředně po akci Zdenka Chocholoušová, organizátorka akce a manažerka dětských produktů Lagardere Active ČR. „Podařilo se nám vytvořit jedinečný festival, kde si na své přišly nejen rodiny s dětmi, ale také všechny další generace. Věřím a doufám, že všichni návštěvníci odcházeli z Pigyády spokojení,“ dodává Chocholoušová.

„V našem areálu pořádáme řadu podobných akcí, jako byl v minulosti například koncert kapely Kabát. Ale Pigyáda – Léto lásky, ta byla skutečně unikátní a věřím, že návštěvníkům přinesla netradiční zážitek. Jsem přesvědčen, že i kvalitní zázemí našeho areálu a krásné přírodní prostředí Vysočiny přispěje k tomu, že se k nám budou lidé na podobné akce rádi vracet,“ říká Libor Šikl, generální ředitel Šiklandu.

Více informací a postupně doplňovaná fotogalerie bude k vidění na stránkách www.leto-lasky.cz