Dnes je 3. 10. 2022

Edenred zvítězil v soutěži IT projekt roku 2015

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 21st, 2016
0 komentářů

Společnost Edenred získala od České asociace manažerů informačních technologií CACIO prestižní ocenění IT projekt roku 2015 za svůj projekt pro elektronické stravenkové karty Ticket Restaurant® Card. Záštitu nad 13. ročníkem soutěže převzal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovaci pan Pavel Bělobrádek a místopředseda poslanecké sněmovny pan Jan Bartošek. 

Edenred, světový lídr v předplacených službách pro firmy, získal cenu za projekt mobilní aplikace E-Pay by Edenred, která nabízí přijímaní bezkontaktních elektronických plateb prostřednictvím standardního chytrého telefonu na bázi NFC technologie. Mobilní aplikace zjednodušuje majitelům a provozním restaurací administrativu a nabízí on-line denní uzávěrky a další přidané služby. „Ocenění za nejlepší IT projekt roku je potvrzením, že naše cesta k postupné elektronizaci firemních benefitů je nejen inovativní, ale i prospěšná pro samotné firmy, jejich zaměstnance i partnerské provozovny,“ uvedl generální ředitel společnosti Edenred Martin Bulíř.

Ticket Restaurant® Card je první masově rozšířenou stravenkovou kartou na tuzemském trhu. Kartou lze dnes bezkontaktně platit v celonárodní síti více než 5.000 provozoven. Její výhodou je, že umožňuje rychlé a bezpečné placení obědů a jídla a lze ji použít i v místech, která nejsou vybavena klasickými bankovními terminály. Platby umožňuje speciální aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu. Firmám a restauracím pak karta výrazně ulehčuje administrativu.

„Řešení pro nás připravila společnost eMan s.r.o., přední český vývojář mobilních aplikací a IT řešení pro firmy. Spolupráce byla vynikající od fáze myšlenky až po samotné uvedení řešení na trh,” říká Oto Vaňha, projektový manažer E-Pay by Edenred.

Edenred také nabízí ucelené portfolio moderních elektronických volnočasových benefitů. Vlajkovou lodí je Ticket Benefits® Card, což byla vůbec první elektronická karta na placení benefitů na českém trhu. Platit s ní lze za všechny typy benefitů v oblasti sportu, rekreace, kultury i péče o zdraví. S inovativním projektem přišla společnost Edenred i na poli předškolní péče, kde před více než rokem představila své digitální řešení Ticket Junior®. To pomáhá rodičům ušetřit zhruba třetinu nákladů na školky a umožňuje tak umístit více dětí v předškolních zařízeních. Systém se postupně rozšířil a umožňuje rovněž platby kroužků a další zájmové činnosti školáků.

Kromě jednotlivých produktů nabízí Edenred pokročilé řešení i pro celkovou správu firemních benefitů formou cafeterie. Tím je Benefits Portal by Edenred®, který zaměstnavateli umožňuje komplexně řídit politiku firemních benefitů a zaměstnanci naopak dává možnost volby těch výhod, které jsou pro něj nejzajímavější.