Dnes je 7. 02. 2023

E.ON otevřel v Českých Budějovicích novou plnicí stanici na CNG, využije ji i autobus nebo nákladní vůz

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Říj 20th, 2015
0 komentářů

Společnost E.ON v úterý 20. října 2015 slavnostně otevřela další veřejnou plnicí stanici na stlačený zemní plyn CNG v Českých Budějovicích ve směru na Prahu. Plnička je součástí čerpací stanice Jihotrans a dokáže naplnit jak osobní automobily, tak i nákladní vozy a autobusy. Ještě do konce letošního roku E.ON plánuje zprovoznit další dvě plnicí stanice.

Veřejná plnicí stanice na CNG byla slavnostně otevřena 20. října 2015 na Pražské třídě 2650 v Českých Budějovicích. Pásku slavnostně přestřihl předseda představenstva E.ON Energie pan Michal Šafář spolu se zástupci Porsche Immobilien CZ spol. s r.o. a GW Diesel a.s. „Jedná se již o druhou veřejnou plnicí stanici v Českých Budějovicích. Zákazníci se mohou těšit na vysoký komfort a nadstandardní výbavu plnicí stanice. Díky dvojímu způsobu plnění 3x NGV1 a 2x NGV2 nebude problém naplnit kromě osobních automobilů ani nákladní vozy a autobusy, přičemž nezáleží, na které straně mají otvor pro plnění,“ popisuje Radek Patera ze společnosti E.ON Energie a.s.

Plnicí stanice mimo jiné nabízí i veškerý další komfort v podobě obchodu, vysavače či kompresoru. Řidiči také ocení vysoký výkon kompresoru a non-stop otevírací dobu. Platit je možné v hotovosti, platební kartou, CNG kartou i kartou CCS. „V současné době je v České republice registrováno přes deset tisíc vozů na CNG, které obsluhuje 98 plnicích stanic,“ vysvětluje Patera.

Společnost E.ON je také partnerem akce Green Corridor, která se koná od 19. do 21. října 2015 ve třech městech a den po akci v Českých Budějovicích se přesune na Náměstí Míru v Domažlicích. Zájemci z řad široké veřejnosti si zde budou moci prohlédnout CNG vozy značek ŠKODA, Volkswagen, Seat, Fiat či Opel a v případě zájmu si automobily také otestovat na krátké testovací trase.