Dnes je 25. 09. 2023

E.ON otevřel jubilejní 10. plnicí stanici na CNG, prodej paliva chce letos zvýšit až o 50 %

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Dub 9th, 2015
0 komentářů

Společnost E.ON zprovoznila na dálnici D5 v Nýřanech u Plzně svou jubilejní 10. plnicí stanici na stlačený zemní plyn CNG. Ještě v první polovině roku pak firma chystá otevření dalších 2 plnicích stanic. E.ON také do budoucna plánuje posílit svou pozici v oblasti CNG dopravy – jen letos chce zvýšit prodej tohoto paliva až o 50 %.

Jubilejní 10. plnicí stanice společnosti E.ON se nachází na exitu 93 dálnice D5 v Nýřanech u Plzně. Jde o poslední plnicí stanici na dálnici D5 ve směru na hraniční přechod Rozvadov a dále do Německa. Zákazníci zde mohou využít výdejní stojan jak pro osobní, tak i nákladní automobily „Naším cílem je provozovat plnicí stanice tam, kde to dává smysl z hlediska dostupnosti i hustoty dopravy. Lokalita dálnice D5 tento požadavek splňuje. Nová plnička bude vůbec posledním místem, kde je možné tankovat CNG před vjezdem do Německa,“ vysvětluje Radek Patera ze společnosti E.ON Energie a.s. V souladu s dlouhodobým cílem společnosti E.ON v oblasti ekologie byly u příležitosti otevření nové stanice zasazeny tři stromy.

V první polovině roku 2015 plánuje E.ON zprovoznit další 2 plnicí stanice. „První otevřeme již nyní v dubnu. Bude se nacházet v Břeclavi na čerpací stanici Benzina v ulici Lidická a půjde o jedinou plnicí stanici na českém území na hlavním tahu Brno – Bratislava. Podobně jako stanice v Plzni i tato nabídne poslední možnost tankování v ČR před vjezdem do zahraničí, navíc s veškerým komfortem běžné čerpací stanice,“ říká Radek Patera. Otevření druhé plnicí stanice je plánováno na červen v lokalitě České Budějovice.

E.ON do budoucna plánuje dále posilovat svoji pozici v oblasti CNG dopravy. „Naším cílem je již letos zvýšit prodej CNG o zhruba 40 až 50 %. V druhé polovině roku také s největší pravděpodobností otevřeme hned několik dalších plnicích stanic,“ říká Jiří Lachout. Dlouhodobým cílem společnosti je získat pozici jednoho ze tří největších prodejců CNG s tržním podílem 20 %.