Dnes je 4. 10. 2022

Družstvo CBA zvýšilo za první čtvrtletí obrat o 29 procent na 360 milionů korun

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Kvě 18th, 2017
0 komentářů

Obchodní družstvo CBA letos v prvním čtvrtletí meziročně zvýšilo obrat o 29 procent na téměř 360 milionů korun. Tento nárůst je v dosavadní historii družstva rekordní. Při udržení současného tempa lze očekávat roční obrat ve výši 1,5 miliardy korun.

Za příznivými výsledky je podle předsedy družstva Romana Mazáka zavedení EET, růst počtu prodejen a úspěšné akce cílené na zákazníky. „Obrat vychází z objemu transakcí, které realizovaly členské prodejny od centrálně smluvených dodavatelů Družstvem CBA. Samotný obrat prodejen lze jen odhadnout, a to na zhruba 900 milionů korun za první kvartál,“ upřesňuje předseda družstva Roman Mazák.

Letošní růst je podle Mazáka v souladu s dlouhodobými trendy. Potvrzují to data jednoho z hlavních pilířů družstva, velkoobchodu CBA Nuget s.r.o., který zvýšil meziročně svůj obrat o 5 procent. Potvrdil tak podobné výsledky z posledních let, které se pohybují mezi pěti až desetiprocentním nárůstem tržeb.

Hlavní letošní investice CBA ve výši 35 milionů korun směřovaly do dostavby skladové haly a ve výsledku by měly znamenat navýšení plochy skladu o 2500 metrů čtverečních na celkových 12500 metrů čtverečních, na kterých bude k dispozici 25 tisíc paletových míst.

CBA operuje na českém trhu s dvěma velkými sklady – v Šumperku a Liberci. Je zároveň jedinou franšízovou sítí v ČR v široko-sortimentních potravinách. V Česku má zatím 6 franšízových prodejen a v následujících měsících počítá s otevřením dalších. Díky nedávnému navázání spolupráce s obchodním družstvem Tempo Opava přitom očekává další rozšiřování své sítě a zvyšování obratu v dalších obdobích.