Dnes je 7. 12. 2022

Doplnit vitaminy, odstranit celulitidu. Aloe vera je díky své všestrannosti hitem i letošního léta

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 1st, 2016
0 komentářů

Ochrana pokožky a celého těla je nutná zejména v letních měsících. Výskyt rakoviny kůže je u nás dokonce jeden z nejvyšších v celé Evropě. Češi ale každoročně zapomínají, že preventivní opatření musí zahájit už s příchodem prvních, zdánlivě neškodných, slunečních paprsků. V létě je častá také dehydratace organismu či špatné zažívání. Výrazným pomocníkem v boji s těmito neduhy je zejména aloe vera, které obsahuje řadu prospěšných látek.

Počty výskytu rakoviny kůže jsou alarmující

Česká republika se řadí k evropským zemím s největší koncentrací lidí trpících rakovinou kůže. Ta vzniká mimo jiné také důsledkem nadměrnému vystavování pokožky Slunci. Podle údajů společnosti GSK má u nás výskyt melanomu navíc rostoucí tendenci, za posledních 30 let se četnost onemocnění rakovinou kůže zvýšila až čtyřikrát. Nejohroženější skupinou jsou lidé se světlým fototypem kůže, zejména mladé ženy a lidé starší 55 let. Jedinou prevencí je důsledná aplikace opalovacích krémů a omezený čas vystavování pokožky slunci. V tomto ohledu pomáhá extrakt z aloe vera, který bývá součástí opalovací kosmetiky. „Společně s technologiemi proti slunečnímu UVA a UVB záření totiž zásobuje pokožku bohatou vlhkostí, násobí účinek panthenolu, díky čemuž chrání kůži proti zarudnutí a podráždění a zabraňuje vzniku pigmentace,” uvádí lékař a dermatolog Tomáš Kampe ze společnosti LR Health & Beauty, která nabízí široké portfolio produktů vyrobených z aloe vera. Výtažek tohoto sukulentu bývá součástí také poopalovací péče. Díky svým chladivým účinkům totiž napomáhá zklidnění, zvhlčení a regeneraci pokožky.

Do plavek bez celulitidy díky ligninu

Po krásném a zdravém těle touží zejména v létě téměř každý. Cesta za dokonalou postavou ale vyžaduje značné úsilí. Kromě změny životosprávy a pravidelného cvičení se dá redukci váhy dopomoci také pomocí detoxikace. Zejména střevní očista má pozitivní vliv na pozdější hubnutí. Na střevní sliznici se totiž uchytávají nečistoty a toxiny, které komplikují správné fungování střev a samotného trávení. K detoxikaci těla se používá aloe vera, která se podílí také na správném fungování metabolismu tuků a podporuje účinné vstřebávání živin z potravy. Díky své schopnosti odplavit škodlivé látky, se aloe vera osvědčila také při zmírnění projevů celulitidy. „Aloe vera totiž obsahuje lignin, který má schopnost pronikat hluboko pod kůži a prokrvit i ty nejhlubší vrstvy pokožky. Extrakt z aloe vera se proto často objevuje ve složení hřejivých gelů či krémů speciálně zaměřených na léčbu celulitidy,” vysvětlil Kampe.

S potem odplavuje tělo nečistoty, ale i potřebné látky

V horkém letním počasí strádá lidské tělo kvůli nadměrnému pocení. Při něm vyloučí denně v průměru 1,5 až 2,5 litru vody. Ve dnech, kdy teplota vyšplhá až k 30° C, to může být dokonce až 5 litrů za den. Vyloučená voda obsahuje nejen škodlivé odpadní látky, ale také mnoho vitamínů, minerálů, iontů, hormonů, aminokyselin a dalších živin potřebných pro zdraví. Proto je důležité tyto složky pravidelně doplňovat. V létě je pro lidské zdraví hodnotný zejména výtažek z aloe vera Barbadensis Miller, který obsahuje směs vitamínu A, B, C, E, niacinu, cholinu a betakarotenu a minerálů, jako je hořčík, mangan, sodík a mnoho dalších. Najdeme v něm například také steroidy, aminokyseliny, mastné kyseliny nebo enzymy, bez kterých se tělo přirozeně neobejde.