Dnes je 1. 03. 2024

Do Šiklandu se o víkendu sjedou rodeoví jezdci

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Srp 2nd, 2016
0 komentářů

První srpnová sobota přiláká do Šiklandu fanoušky rodea. Do rodeo arény na Šiklově mlýně se příští víkend sjedou nejlepší rodeoví jezdci z tuzemska, aby se v rámci seriálu Mistrovství ČR v rodeu 2016 poměřili v dobytkářských a rychlostních disciplínách.

Přírodní areál Šikland bude 6. srpna hostit rodeové jezdce na Mistrovství ČR v rodeu. Po červencové akci s podtitulem Velký den koní 2016 se tak jedná už o druhou rodeovou show v letošním roce. Na programu jsou dobytkářské disciplíny, mezi něž patří například CalfRoping (lasování telete), Team Penning (oddělování tří kusů ze stáda), Steer Wrestling (kácení telete) i rychlostní disciplíny, kam se řadí BarrelRace (barelový závod) a Pole Bending (slalom kolem tyčí). „Všechny disciplíny vycházejí z práce honáků dobytka, kteří podobným způsobem oddělovali kusy od stáda. Například Steer Wrestling je disciplína na čas, která má dvě kola, časy se sčítají a soutěží vždy jeden jezdec-chytač, který chytá tele. Zároveň s ním přichází na scénu nesoutěžící asistent jezdec-vodič, který vede dobytče v přímém směru. Body se přidělují pouze chytači,“ popsala jednu z rodeových disciplín generální manažerka společnosti Eva Černá. Disciplíny se řídí přísnými pravidly, která si hlídá krajská i státní veterinární správa. Použití otěží, biče nebo lasa k tlačení vylosovaného kusu nebo jakákoli jiná hrubost je zakázána a vede k diskvalifikaci.

Pořadatelem mistrovství je organizace Rodeo CorralWesterners International-CZ, která má již od roku 1993 na kontě celou řadu rodeových závodů v České republice a Polsku. Je první organizací v ČR, jež měla schválen takzvaný „Řád naochranu zvířat při veřejném vystoupení asvodu zvířat“.V současné době pravidelně pořádá rovněž Rychlostní pohár WI-CZ a soutěž O Pohár Dyka Krchova junior, která je určena soutěžícím do 18 let.

Kromě samotného rodeového klání je připraven bohatý doprovodný program již od 10 hodin. Nebudou chybět divadelní představení v místním amfiteátru nebo noční strašidelný vláček Union Pacific, který vyjíždí ve 21:30. Během dne mohou návštěvníci mimořádně využít vyjížďky dostavníkem po celém areálu Šiklova mlýna.

Podrobný program je možné najít na webu zde.