Dnes je 1. 03. 2024

Čokoládová fantazie i lávové kameny. 6 tipů, jak si užít božskou masáž v Aqualandu Moravia

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 27th, 2017
0 komentářů

Jihomoravský akvapark Aqualand Moravia ročně navštíví na 700 tisíc lidí. Řada z nich ale nemíří jen za kilometry divokých tobogánů nebo tisíci metry čtverečními bazénů. Velkým tahákem je místní wellness centrum nazvané Forum Romanum. To nabízí luxusní masáže a procedury, při kterých se návštěvníci nechávají masírovat lávovými kameny nebo hýčkat uklidňující vanilkou.

Ulehnout na lůžko a jen si nechat promasírovat záda. Stereotypní představa o masáži nemůže být dále od zážitku, jehož si je možné dopřát ve wellness Forum Romanum zasazeném do malebné krajiny s výhledem na Pálavu. Maséři si tu hrají s promyšlenou skladbou zážitků a vjemů. Díky nim si každý může vybrat proceduru přesně na míru své náladě či tělesné kondici. Laik tak bude jistě překvapen, jak může být třeba čokoláda blahodárná i pro zevnějšek organizmu.

„Relaxační procedura Čokoládová fantazie zahrnuje masáž čokoládovým olejem a navrch relaxační zábal v čokoládě. Další volbou může být havajská masáž, při níž masér používá nejen prsty a dlaně, ale i předloktí. Díky rytmice a provedení má velký relaxační a terapeutický účinek. Odstraňuje únavu a napětí, pomáhá při detoxikaci organizmu,“ popisuje masérka Denisa Karpeová. Podle ní může právě výběr správné procedury zážitek z masáže zásadním způsobem proměnit. Je libo Vanilkové pohlazení? Nebo masáž lávovými kameny, které se nahřejí ve vodní lázni a pak se přikládají na tělo tak, aby teplo prostupovalo organizmem a vyplavovalo škodlivé látky z tkání?

Masáže doplňuje i nabídka sirných koupelí, jež organizmus prohřejí a pomohou při bolestech kloubů, kožních problémech a únavě. A nadšení u návštěvníků budí také kryokomora, kterou například vloni při soustředění využívali i fotbalisté Sunderlandu hrající opěvovanou Premier League. I oni vědí, jaké zázraky mohou udělat 2 až 3 minuty v teplotě −120 °C.

A kdo se do světa masáží skutečně ponoří, jistě ocení věrnostní program. Díky němu je každá desátá masáž v Aqualandu Moravia zdarma. Milovníci masáží mohou rovněž s nadšením vyhlížet léto. To totiž tým masérů vyrazí pod širé nebe. Ve venkovním areálu ve speciální chill out zóně akvaparku budou masírovat hlavu, šíji, ramena, nohy i ruce či nabízet peeling rukou i nohou. A na závěr šestice typů na procedury, které potěší dámy i pány:

 

Tři typy pro ženy

Aromatická masáž s vůní růže – Ideální volba na zahnání nervozity či neklidu. Masážní olej dodává pokožce svěžest a hladkost.

Vanilkové pohlazení – Jemný peeling elegantně vyhladí pokožku a následný zábal připraví na relaxační masáž vanilkovým olejem. Vanilka je velmi blahodárná, má uklidňující účinek na centrální nervovou soustavu a působí jako silné antidepresivum.

Tellusina masáž lávovými kameny – Lávové kameny mají blahodárný vliv na lymfatický systém a působí tak proti celulitidě. Ideální procedura pro celkové uklidnění a detoxikaci organizmu.

 

Tři typy pro muže

Spesiina klasická masáž – Při klasické masáži se používají vydatnější a tvrdší hmaty. Vynikající k odstranění bolesti. Zotavení svalstva doprovází navození dobré nálady a pohody.

Rozmarýnová bylinná masáž – Ani chlap se nemusí stydět za bylinky. Pomáhají uvolnit svaly a odstraňují svalové křeče. Masáž je vhodná pro stimulaci organizmu po únavě a podporu koncentrace.

Pomerančová aroma masáž – Deprese? Úzkost? Tahle masáž je proti těmto dvěma ideální zbraní, která zajistí celkové osvěžení organizmu.