Dnes je 3. 02. 2023

Chuť Čechů cestovat letos nepolevuje! Last Minute zájezdy si u Invia koupilo skoro 50 tisíc lidí

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Čvc 17th, 2019
0 komentářů

Letní sezóna dovolených je v plném proudu a zájem Čechů cestovat stále nepolevuje. Stejně jako v případě First Minute prodejů se letos oproti loňsku opět zvýšil i zájem o pobyty na poslední chvíli. U cestovní agentury Invia si zatím dovolenou v režimu Last Minute zakoupilo 50 tisíc lidí. Nejčastěji cestovatelé míří do Řecka, Egypta či Bulharska. Téměř o třetinu vyšší zájem lze pozorovat u Turecka, o 37 procent více lidí než loni zamíří i do SAE. Průměrně se Last Minute dovolená prodává za 13 500 korun na osobu.

Po úspěšném letošním First Minute prodeji, kdy zájem o dovolenou v předstihu meziročně vzrostl o 10 procent, hlásí cestovní agentura Invia, která je největším online prodejcem dovolených na českém trhu, zvýšenou poptávku o cestování i v letní sezóně. Prodej dovolených v režimu Last Minute se oproti loňsku opět navýšil, prozatím si je u cestovní agentury Invia zakoupilo bezmála 50 tisíc cestovatelů. Turisté tradičně nejvíce vyrážejí do Řecka, Egypta, Bulharska, Tuniska a Chorvatska, velký zájem je letos ale i o Turecko a SAE.

S nákupem dovolené zbytečně neotálejte

Největší zájem měli turisté o pobyty v prvním červencovém týdnu, na který připadaly hned dva státní svátky. Právě v tento týden hlásily populární dovolenkové destinace téměř vyprodané kapacity. Sehnat dovolenou na zbytek července by ale díky navýšení kapacit neměl být problém. Turisté ovšem při nákupu zájezdu na poslední chvíli musejí počítat s drobnými ústupky, co se týče lokality nebo nabízených služeb. „Nabídka zájezdů na následující týdny je zatím dostatečná, vzhledem k letošní výrazné chuti Čechů cestovat ale není jisté, že to tak bude i nadále. Doporučujeme proto s nákupem pobytů neotálet, obzvláště chcete-li vyrazit do nejoblíbenějších destinací,“ upozorňuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

Skokanem sezóny jsou Turecko a SAE

Průměrná cena Last Minute dovolené v červenci činí 13 500 korun na osobu, což ve srovnání se sezónou 2018 představuje mírný nárůst. „Ceny jsou i tak stále velice příznivé. Zájezdy do Řecka u nás klienti nakoupí za cenu už od 7 490 korun, do Egypta od 9 190 korun. Pobyty v Bulharsku pak začínají na ceně 5 990 korun a do letos velmi oblíbeného Turecka se s námi lidé podívají už za 9 685 korun,“ uvádí Andrea Řezníčková.

Nejvíce zájezdů se zatím prodalo s datem odjezdu v sobotu 13. července. Na poslední chvíli Češi vybírají především zájezdy do tradičních evropských destinací. Nejoblíbenější zemí s přehledem zůstává Řecko, kam zatím v červenci cestuje celých 26 procent klientů Invia. Zvýšenému zájmu se letos v červenci těší Turecko, které se díky 30procentnímu nárůstu poptávky řadí v žebříčku popularity na třetí místo. Do SAE poletí dokonce o celých 37 procent dovolenkářů více než minulý rok.