Dnes je 24. 02. 2024

Chceme být firmou, která je in a trendy, říká výkonná ředitelka Alcaplastu Radka Prokopová

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Pro 6th, 2016
0 komentářů

Zákazníci již při výběru sanitární techniky nezohledňují pouze funkci výrobků. Důležitý je pro ně i design. Na tyto nové trendy reaguje společnost Alcaplast, která na trh uvedla novou řadu předstěnových instalačních systémů. Ta podle výkonné ředitelky společnosti Radky Prokopové přináší instalatérům jednodušší a rychlejší montáž.  Pro koncové uživatele znamená tišší a kultivovanější chod WC.

Nedávno jste na trh uvedli nové předstěnové instalační systémy. Co vás přimělo k jejich inovaci?

Za patnáct let výroby předstěnových instalačních systémů jsme nasbírali nespočet poznatků, které jsme při návrhu nových modulů zužitkovali. Samotnému vývoji jsme se věnovali přibližně dva roky. Záleželo nám na tom, aby tento inovovaný produkt odpovídal moderním trendům a aktuální poptávce na trhu.

Jakou změnu mohou očekávat zákazníci, ať už instalatéři či domácnosti?

Udělali jsme maximum pro to, abychom instalatérům usnadnili práci. Při návrzích a vývoji jsme vycházeli i z jejich zpětné vazby. Montáž předstěnových instalačních systémů tak je výrazně jednodušší a rychlejší, již nyní máme z řad instalatérů pozitivní ohlasy. Koncoví uživatelé pak zaznamenají tišší a kultivovanější chod WC, stejně tak i lepší fixaci tlačítka na zdi. Změny samozřejmě poznají také projektanti – ti mají již nyní k dispozici běžné 3D formáty jednotlivých modelů. Na aktualizaci BIM objektů pracujeme.

Jaké jste prozatím zaznamenali ohlasy?

Od partnerů, se kterými spolupracujeme, i od koncových zákazníků máme výrazně kladné ohlasy. Inovovaný výrobek, který jsme nově uvedli na trh, má podstatně lepší technické a funkční parametry než předešlý produkt. Snazší, komfortnější a rychlejší způsob manipulace i samotné montáže výrobku pak s povděkem kvitují především montážníci a instalatéři.

Co podle vás bylo na inovaci produktů nejsložitější?

Vůbec nejsložitější výzvou pro nás bylo udržení kompatibility našich produktů. Předstěnové instalační systémy Alcaplast se totiž vyznačují snadnou kombinovatelností se všemi ovládacími tlačítky Alca. Museli jsme sladit mechanismy tak, abychom dokázali kompatibilitu, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí, udržet.

Podle čeho se při vývoji nových produktů řídíte?

Snažíme se nejen inovovat stávající výrobkové portfolio, ale také přicházet s novými nápady a výrobky. Podněty sbíráme především od koncových zákazníků a partnerů, se kterými spolupracujeme. Chceme být firmou, která sleduje trendy, proto inspiraci často hledáme i na zahraničních trzích. V příštím roce se zákazníci mohou těšit na nejrůznější novinky, které představíme, například nový typ odvodnění.

Co je podle vás aktuálně nejvýraznější změnou v oblasti sanitární techniky?

V posledních letech zaznamenáváme posun ve vnímání produktů zákazníky. Od funkčnosti výrobků se posouvají více směrem k jejich designu. Koupelna či toaleta již není čistě funkčním a nezbytným zařízením každého bytu, nýbrž i designovou záležitostí a z části tak determinuje podobu moderní domácnosti. Vnímáme také posun směrem k vyšším hygienickým standardům a nárokům na vybavení, což se projevuje ve zvýšené poptávce po výrobcích, jako jsou pisoáry či bidety.

Pociťujete také posun směrem k ekologii?

Otázce udržitelné a ekologicky šetrné výroby se v naší firmě věnujeme dlouhodobě. Pracujeme se špičkovými technologiemi, které se vyznačují nízkou energetickou náročností a šetrností k životnímu prostředí. Jakékoliv sekundární „odpady“, které při výrobě vzniknou, se pak snažíme dále využít, jako například odpadní teplo, které v zimním období využíváme k vytápění výrobních hal i administrativních budov.