Dnes je 29. 03. 2023

Cestovatelské tipy na nejkrásnější výlety až do konce roku

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Říj 19th, 2015
0 komentářů

Už jen dvanáct týdnů zbývá do konce letošního roku. Řada zaměstnavatelů nedovoluje převádět nevyčerpanou dovolenou do dalšího roku a mnohým lidem se tak naskýtá ideální příležitost využít zbývající volno a vyrazit za odpočinkem. Státní svátky v říjnu i listopadu navíc umožňují vydat se i někam dál. Přinášíme Vám tipy na nejlepší výlety pro říjen, listopad i prosinec.

Dny se postupně zkracují, ubývá světla i teplých podzimních dnů. Nastává tak ideální čas narušit podzimní šeď a vydat se za teplým mořem, dobrým jídlem a novými zážitky. Cestovat v tomto období se vyplatí. Cena zájezdů jde po létě rapidně dolů, a navíc lze během pár dní stihnout víc. Na památkách totiž nestojí několikahodinové fronty a výlety není třeba rezervovat několik měsíců předem.

„Ačkoliv se čeští turisté domnívají, že na podzim už musejí do exotických destinací, aby si užili tepla, není to zcela pravda. I v některých evropských zemích si mohou na podzim užít příjemné podnebí, upozorňuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším on-line prodejcem zájezdů v České republice. Jeho slova potvrzuje i aktuální předpověď počasí. Například řecká Kréta hlásí na následující dny teplotu vzduchu blížící se třicítce a teplotu vody příjemných čtyřiadvacet stupňů.

Tip: Vychutnejte si Itálii všemi smysly

Protože je Itálie vzdálená jen pár hodin cesty autem, je oblíbenou letní destinací českých rodin. Pokud vás děsí představa přeplněného Bibione, je podzim ideální čas, kdy dát Itálii šanci. Příjemné teploty jsou jako dělané pro návštěvu antických památek. A za vlahých večerů už můžete ochutnat letošní ročník italských vín.

Opravdoví labužníci by si rozhodně neměli nechat ujít říjnový lanýžový festival v severoitalském městě Alba, které je domovem této drahé delikatesy. V případě, že nemáte stovky eur nazbyt, můžete si v místních restauracích alespoň vychutnat nejrůznější lanýžové kreace.

„Pokud vás více než lanýže či parmská šunka láká italská kultura, zajeďte si na největší italský operní festival nesoucí jméno po světoznámém hudebním skladateli Verdim. Koncerty a divadelní představení se konají v Parmě a jejím okolí celý říjen, dodává marketingový ředitel cestovní agentury Invia Michal Tůma.

Tipy na dovolenou:

Rezidence Le Plejadi , 5. 12. – 8. 12., bez stravy, vlastní doprava, od 1 185 Kč, více zde

Tip: Podzimní hra barev v Japonsku

Každé jaro vyjíždí tisíce turistů do Japonska fotit rozkvétající třešně. Málokdo už ovšem ví, že japonský podzim je snad ještě fotogeničtější než jaro. Vyšlápněte si k některému ze starobylých chrámů a pokochejte se pohledem na záplavy červených, žlutých a oranžových listů. Pokud si navíc přivstanete, vyhnete se davům turistů a mezi vzrostlými javory získáte nejen krásné fotografie, ale i chvíli naprostého klidu. Pokud nechcete nic ponechat náhodě, můžete sledovat místní předpověď padajícího listí. Dozvíte se například, kde má aktuálně listí jakou barvu.

Tipy na dovolenou:

Poznávací pobyt Japonsko, 23. 10. – 30. 10., letecky, polopenze, 69 800 Kč, více zde

Tip: Za ústřicemi do Cornwallu

Vlny tříštící se o několikametrové útesy, zelené pláně a kamenné domy s velkými krby. Pokud si chcete připadat jako hrdinové z knih Jane Austenové, vydejte se tento podzim do Anglie. Podél pobřeží najdete řadu zajímavých stezek, které vás provedou od jihu ostrova až na sever. Po cestě se navíc můžete zastavit na ústřicový festival ve Falmouthu a vyzkoušet nejen čerstvé dary moře, ale i řadu dalších specialit z hrabství Cornwall.

„Až vás drsná příroda omrzí, rozhodně zamiřte do hlavního města. Londýn získává už v listopadu nezapomenutelnou vánoční atmosféru a příjemně vás naladí na pomalu se blížící svátky, radí Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která nabízí zájezdy do exotických zemí i poznávací cesty po Evropě. Kromě památek nevynechejte ani londýnské obchody. Dá se v nich totiž pořídit množství zajímavých vánočních dárků za zlomek toho, co u nás.

Tipy na dovolenou:

Londýn a předvánoční nákupy, 26. 11. – 29. 11., snídaně, autobusem, od 3 290 Kč, více zde

Tip: Poznejte podmořský život v Thajsku

Chcete-li mít pláže jen pro sebe, zamiřte na podzim do Thajska. Ačkoliv už teď je teplota vody i vzduchu velmi příjemná, největší nápor turistů čeká thajské ostrovy teprve až po Novém roce. Vydejte se tedy do Asie v podzimních měsících a užijte si poloprázdné hotely i nižší ceny. Pokud vás nebaví ležení na pláži, zaplaťte si alespoň jednodenní výlet s potápěním. Začátečníci dostanou šnorchl a zkušenější potápěči se mohou ponořit až do hloubky několika metrů. Thajské korálové útesy nabízí podívanou, která nikdy neomrzí.

Tipy na dovolenou:

See Breeze, 1. 11. – 10. 11., snídaně, letecky, od 23 042 Kč, více zde

Tip: Dejte si horkou čokoládu na nejkrásnějším náměstí v Evropě

Pokud celý rok netrpělivě očekáváte Vánoce, ale vánoční trhy v Česku i u sousedů vás už omrzely, vydejte se do Belgie. Hlavní náměstí v Bruselu je často označováno za nejpůvabnější náměstí v Evropě a prosinec je nejlepší čas, kdy se o tom přesvědčit. Čekají vás tradiční hranolky v papírových sáčcích, čerstvé mušle či nejlepší horká čokoláda. „Belgičané si dávají každoročně záležet na předvánoční výzdobě, takže prosinec je skvělá doba, kdy můžete vidět například gotickou radnici z patnáctého století či Maison du Roi zalité světlem v zábavné vánoční světelné show, dodává Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Tipy na dovolenou:

Advent v zemích Beneluxu, 1. 12. – 5. 12., snídaně, autobus, od 5 990 Kč, více zde