Dnes je 30. 05. 2024

Čeští senioři tráví čas aktivněji. Zábavný Aqualand Moravia registruje nárůst o sto procent

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Lis 28th, 2016
0 komentářů

Senioři postupně proměňují způsoby, jak tráví volný čas. A začínají si více užívat a myslet na své zdraví. To potvrzuje i Aqualand Moravia v jihomoravských Pasohlávkách. Podle statistik návštěvnosti do něj od září dorazilo přes 2 000 seniorů. A to je téměř dvakrát více než loni. Nárůst potvrzuje také zájem ze strany Svazu důchodců, který do akvaparku organizuje hromadné zájezdy. A nyní se odehrají hned tři po 50 lidech.

Zatímco dříve senioři do akvaparku Aqualandu Moravia jezdili jen výjimečně, jejich počty se za poslední dobu zvyšují. Akvapark přitom nenavštěvují jen s rodinou či vnoučaty, ale i v párech. „U seniorů zaznamenáváme čím dál tím větší zájem o návštěvu akvaparku. Nyní se jedná o dvojnásobný nárůst a přepokládáme, že počet ještě poroste. Všimli jsme si, že senioři mají zájem trávit čas kvalitně. Například Svaz důchodců dokonce organizuje hromadné zájezdy. Nyní například řešíme hned tři autobusové po padesáti lidech,“ konstatoval ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký

Největší a nejmodernější akvapark v Česku přitom zájem seniorů identifikoval jako dobrou obchodní příležitost a snaží se tak co nejvíce rozšířit informaci, že senioři mohou trávit celý den v bazénech či wellness, aniž by je to zruinovalo. Senioři si přitom nejen užívají relaxace ve wellness zóně, ale sjíždějí bez ostychu i zábavné atrakce. „Oceňují též naši termální vodu, která má blahodárný účinek na lidský organismus,“ doplňuje Pavlacký s tím, že v akvaparku chtějí návštěvnost seniorů ještě více podpořit.

Novinka: Pondělky patří seniorům

Aqualand tak zavedl pondělky pro seniory. Pokud přijdou do 11.30, celodenní vstup je vyjde jen na 249 korun. A počin má úspěch. Nabídku denně využije zhruba stovka lidí starších 60 let. Celkem od začátku září do Aqualandu dorazilo přes 2 000 seniorů. „I vzhledem k demografickému vývoji očekáváme, že senioři budou patřit mezi naše čím dál tím častější klienty. Bylo by chybou je podceňovat. Mnozí z nich podle našich zkušeností už dnes mají velmi přesnou představu, jaké služby chtějí, a dovedou si za ně připlatit,“ dodal Pavlacký. V Aqualandu se tak i díky tomu mezi rekreanty mísí generace. Zábavní centrum si totiž oblíbili i studenti z nedalekého Brna, kde jich vysoké školy navštěvuje na 80 tisíc. Od září se jich do akvaparku podívalo více než tři a půl tisíce.