Dnes je 21. 05. 2024

Češi vsázejí na netradiční vánoční dárky. Stále častěji nakupují v sexshopech

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Pro 1st, 2015
0 komentářů

Zájem o tradiční i méně obvyklé erotické pomůcky zaznamenávají měsíc před Vánocemi české sexshopy. Muži a ženy shodně nejčastěji pořizují vibrátory. Oproti předchozím rokům ale vzrostl zájem také o doplňky pro svazování a další netradiční praktiky. Během posledního měsíce už 8 % mužů pořídilo svým partnerkám pod stromeček erotické prádlo.

Řada Čechů podle statistik letos pod stromečkem objeví pomůcky pro ozvláštnění a zpříjemnění jejich sexuálního života. Stále více lidí totiž při vánočních nákupech míří do prodejen s erotickým zbožím. „V posledním měsíci jsme už na počtu objednávek začali pozorovat, že se blíží Vánoce. Nejrůznější erotické pomůcky pořizují jak muži, tak ženy,“ uvedl Adam Durčák, marketingový manažer sexshopu Růžový slon.

Podle Durčáka je mezi muži i ženami největší zájem o vibrátory. Ty pořizuje 40 % žen a ještě o 10 % více mužů. „Na druhém místě jsou pak venušiny kuličky, které pořizuje 15 % našich zákaznic. Zajímavé je, že 10 % žen pořizuje i pouta a další doplňky pro svazování a trochu ostřejší erotické hrátky. Muži se těmto doplňkům ale spíše vyhýbají,“ dodal Durčák.

Muži mnohem častěji než ženy nepořizují pomůcky pro sebe, ale pro své protějšky. Častěji tak podle statistik nakupují například i erotické prádlo či doplňky pro ženy. „Z objednávek také můžeme vyčíst, že zatímco ženy si objednávají lubrikační gely, muži naopak nakupují i potravinové doplňky a nejrůznější afrodiziaka,“ popsal rozdíly Durčák z českého sexshopu Růžový slon.

Netradiční dárky pořídí v sexshopu i ti, kteří nechtějí kupovat přímo erotickou pomůcku. Náladu o svátečních večerech může stejně tak dobře okořenit kvalitní masážní olej či zábavná hra s erotickým nádechem. „V případech, kdy si zákazník není úplně jistý, co přesně hledá či co by protějšek potěšilo, je nejlepší zvolit dárkový poukaz a následně přijít konkrétní věci vybrat společně,“ uzavřel Durčák.