Dnes je 31. 01. 2023

Češi stále používají staré Nokie i videokamery z 90. let. Potvrzuje to prodej baterií do těchto přístrojů

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Kvě 17th, 2022
0 komentářů

Češi inovují své přístroje staré téměř 20 let. Nové akumulátory pořizují například do nestárnoucí klasiky Nokie 6300. Vyplývá to z prodejních statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Nadále používají i starší notebooky značek Dell, HP a IBM. Raritou je i nekončící zájem o baterie do videokamer JVC z roku 1993.

V kategorii mobilních telefonů patří mezi nejstarší zástupce v portfoliu internetového obchodu BatteryShop.cz akumulátor do Nokie 6300 z roku 2006. Stejná baterie je určena i do dalšího populárního modelu finského výrobce mobilních telefonů, a to do Nokie 2600 z roku 2004. Internetový obchod prodal jen v loňském roce stovky akumulátorů s označením MTNK0002, které jsou určeny právě do těchto mobilů.

„Nokie ze začátku nového tisíciletí představují jeden z nejprodávanějších modelů mobilních telefonů v historii. Zájemci oceňovali vysokou spolehlivost přístrojů, snadné ovládání a tehdy i dostupnou cenu. Tyto mobily prezentují nesmrtelnou klasiku, která je v českých domácnostech stále ještě aktivně užívána,“ vysvětluje Radim Tlapák , ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz , který nabízí široké portfolio akumulátorů do mobilních telefonů, notebooků, fotoaparátů a dalších přístrojů. „Poptávka po akumulátorech do přístrojů, které jsou na trhu již dvě desetil etí, neustává , a proto neplánujeme tyto baterie stahovat z nabídky,“ doplňuje Tlapák.

V případě notebooků je největší zájem o akumulátory do trojice téměř dvacet let starých modelů od známých značek. Největší poptávka je v tomto směru po baterii NBHP0013 pro notebook HP nx6110 z roku 2005. Češi dále obnovují notebooky Dell Latitude D500 nebo D600 a v neposlední řadě přístroj značky IBM s označením ThinkPad T40 . Modely značek Dell i IBM byly uvedeny na trh již v roce 2003.

„Překvapivý může být fakt, že v d obě chytrých mobilních telefonů s kvalitním fotoaparátem stále registrujeme poptávku po baterií ch do kompaktních fotoaparátů. Lidé n avíc i nadále investují do videokamer z devadesátých let. Prodeje akumulátorů do těchto přístrojů se loni pohybovaly v nižší ch desítkách kusů ,“ uvádí Radim Tlapák z e – shopu BatteryShop.cz.

V kategorii baterií do fotoaparátů je nejstarším modelem akumulátor s označením DCOL0006 určený pro kompakt Olympus Camedia C – 50 . Tento fotoaparát byl na trh uveden v roce 2002 a získal si v elkou oblibu. Kvalitu zpracování potvrzuje například i zisk ocenění „ The best of Invex “ nebo „ Křišťálový disk “ . Nejstarším zástupcem v portfoliu e – shopu BatteryShop.cz je akumulátor VCJV0038, který je vhodný pro videokamery JVC GR – AX35 . Tento typ kamer se prodával již v letech 1993 a 1994.