Dnes je 17. 04. 2024

Začíná celosvětový prodej vstupenek na olympijské hry v Tokiu

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvn 20th, 2019
0 komentářů

Přesně 400 dnů před startem olympijských her v Tokiu 2020 začal celosvětový prodej vstupenek. Lístky na ceremoniály a soutěže je možné zakoupit od čtvrtka 20. června. Oficiálními prodejci pro Českou republiku jsou cestovní kanceláře IB Travel a Invia.cz, které nabízejí jak samostatné vstupenky, tak i výhodné balíčky, jež vedle lístků obsahují také ubytování v dějišti her a případně i dopravu.

Ceny vstupenek olympijských her

Ceny vstupenek na Hry XXXII. letní olympiády se pohybují v rozmezí od zhruba 650 korun (základní skupiny, rozjížďky, kvalifikace) až po 65 000 korun za přístup na zahajovací ceremoniál. „Objednali jsme vstupenky na sporty, kde očekáváme českou účast nebo o které pravidelně bývá zájem. Organizátoři nám přidělili určitý počet lístků, další máme na čekací listině,“ řekla Blanka Konečná, manažerka ticketingu Českého olympijského výboru.

Obrovská poptávka o vstupenky Japonců

V Česku prodej vstupenek zajišťují pouze cestovní kanceláře IB Travel a Invia.cz. Český olympijský výbor nedoporučuje kupovat vstupenky od neautorizovaných prodejců, kompletní celosvětový seznam autorizovaných distributorů vstupenek najdete ZDE. „Prodej vstupenek se trochu zpozdil vzhledem k obrovskému zájmu Japonců. Přestože pro japonské fanoušky je určeno nejméně sedmdesát procent lístků, poptávka je tak obrovská, že o vstupenky proběhlo veřejné losování. Teprve poté bylo možné zahájit celosvětový prodej,“ dodala Blanka Konečná.

33 sportů a 324 disciplín

Celkem se na olympijské hry v Tokiu, které proběhnou od 24. července do 9. srpna 2020, prodává 7,8 milionu kusů vstupenek. Soutěžit se bude ve 33 sportech a 324 disciplínách. Zájemci dostanou fyzicky vstupenky do rukou přibližně měsíc před startem olympijských her. Pokud budete mít k možnosti nákupu vstupenek na olympijské hry 2020 jakékoli dotazy, sledujte webové stránky www.olympic.cz, kde najdete aktuální informace, případně se obracejte na stránky českých autorizovaných prodejců.