Dnes je 17. 04. 2024

Celosvětově Edenred v pololetí pokračuje v růstu, navýšil obrat i provozní zisk

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvc 30th, 2015
0 komentářů

Světová jednička v oblasti předplacených korporátních služeb Edenred, která v Česku vydává stravenky Ticket Restaurant®, letos v prvním pololetí navýšila obrat i zisk. Celosvětový obrat skupiny se zvýšil o 7,8 procenta na 539 milionů eur (podle aktuálního kurzu asi 14,5 miliardy korun). Také provozní zisk EBIT je letos vyšší. Společnost vydělala v pololetí 165 milionů eur (asi 4,5 miliardy korun). Za růstem ukazatelů hospodaření je posilování pozice na trhu řízení firemních nákladů, zejména dokončení akvizice 34% podílu firmy UTA v Německu a partnerství s Daimler Group v Brazílii. Podíl digitálních řešení již dosáhnul 66 % celkového vydaného nominálního objemu. Česká republika v prvním pololetí zahájila digitalizaci stravenek uvedením Ticket Restaurant® Card na trh.

Edenred je světovou jedničkou v oblasti předplacených korporátních služeb, navrhuje a dodává řešení, která zlepšují efektivitu organizací a posilují kupní sílu jednotlivců. Tato řešení umožňují společnostem účelně a efektivně spravovat zaměstnanecké výhody nebo řízení firemních nákladů. Edenred působí ve 42 zemích světa s více než 6 000 zaměstnanci a má téměř 660 000 klientů
z firemního a veřejného sektoru. V České republice společnost Edenred poskytuje korporátní služby již více jak 20 let a patří k vedoucím firmám v oboru.

Loni činil celkový vydaný nominální objem skupiny 17,7 mld. €, z čehož téměř 60 % bylo generováno na rozvíjejících se trzích. Vydaný objem společnosti roste i v letošním roce. Za první pololetí měl Edenred růst téměř desetiprocentní na 9,110 milionu €. „Tento růst oproti silnému loňskému roku je skvělým úspěchem,“ uvedl Martin Bulíř, generální ředitel ze společnosti Edenred CZ s.r.o.

Edenred v pololetí posílil mimo jiné díky dokončení akvizice 34% podílu předního vydavatele tankovacích karet pro těžké vozové parky v Evropě – UTA v Německu. Tato transakce představuje investici kolem 150 milionů eur. „Spojenectví mezi UTA a Edenred povede v postakviziční spolupráci
v oblasti palivových karet k rychlejšímu růstu tržeb zejména ve střední a východní Evropě,“ vysvětlil Martin Bulíř. Transakce zahrnuje také opci na koupi dalších akcií. Edenred může opci uplatnit od roku 2017, což mu umožní navýšit svůj podíl ve společnosti UTA na 51 %.

Společnosti pomohlo k růstu také to, že na trh uvedla novou kartu – Mercedes Service Card. Edenred po více než 25 letech zkušeností se svou vlajkovou lodí Ticket Car® uzavřel v Brazílii partnerství s Daimler Group na servisní kartě určené pro místní trh silniční dopravy. Partnerství poskytne zákazníkům Mercedes-Benz v Brazílii přístup hned ke dvěma službám pomocí jediné palivové karty.

Kromě platby za palivo umožní nová karta uživatelům přístup k síti více než 11 000 přidružených servisních stanic po celé Brazílii. Skupina Daimler je vedoucím hráčem na trhu kamionové dopravy v Brazílii s asi 450 000 vozy značky Mercedes-Benz. Edenred očekává, že transakce přispěje k dalšímu až tříprocentnímu růstu vydaného objemu v Brazílii v příštím roce.