Dnes je 17. 04. 2024

Brno bude hostit sérii mezinárodních sportovních turnajů pro děti a mládež

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Úno 7th, 2024
0 komentářů

Jihomoravská metropole letos přivítá sérii mezinárodních sportovních turnajů pro děti a mládež. Týmy napříč Evropou v rámci nich poměří síly například v basketbalu, fotbalu, volejbalu či futsalu. Organizátorem akcí je brněnská nezisková organizace Future Stars. Ta by ráda soutěžícím nabídla možnost sportovního, ale i sociálního rozvoje.

Nezisková organizace Future Stars uspořádá letos v Brně trojici mezinárodních sportovních klání pro děti a mládež od 10 do 19 let. Již v březnu se týmy z různých koutů Evropy utkají v basketbalových zápasech. O prázdninách se následně uskuteční fotbalový turnaj. Sezónu uzavřou zářijové duely ve volejbalu, futsalu a opět basketbalu.

Hned v případě prvního velikonočního turnaje hlásí organizátoři ze strany domácích i zahraničních klubů výrazný zájem. Přijet by měly týmy například z Itálie, Lotyšska, Chorvatska či Slovinska. V březnu očekáváme více než 800 účastníků z minimálně deseti zemí Evropy. Kontaktovala nás i akademie z USA, kterou bychom rádi přivedli alespoň na jeden z basketbalových turnajů,“ popisuje Adam Kyselica, předseda spolku Future Stars.

Cílem Future Stars je nabídnout dětem a mládeži profesionálně pořádané turnaje, které pro ně budou jak zdrojem zábavy, tak možností poznat nová místa a kulturu. Součástí sportovních setkání je i bohatý doprovodný populárně-naučný program. Organizátoři by rovněž rádi do sportovního prostředí přinesli nové inovativní podněty, které se již mnohdy úspěšně prosadily v zahraničí.

Například ve Španělsku se do žákovských kategorií nehrají soutěže a dětské týmy fungují pouze turnajovou formou. V severských zemích do stejného věku děti nemají preferovaný sport. Předchází se tak vyhoření a jednostrannému zatížení. Děti pak zůstávají u sportu déle, což jde ruku v ruce s jejich kondicí a zdravím,“popisuje Adam Kyselica.

V následujících letech plánují organizátoři současné portfolio sportů dále rozšiřovat. Brzy by tak rádi týmům nabídli turnaje třeba v hokeji, rugby či házené.

Turnaje se uskuteční pod záštitou primátorky města Brna a Národní sportovní agentury.