Dnes je 29. 09. 2022

Brněnský Majáles letos uspořádá rekordní průvod

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Kvě 5th, 2017
0 komentářů

Na letošní ročník připravili organizátoři velkou lahůdku do průvodu – za jednotlivé univerzity zahrají na jejich alegorických vozech největší hudební hvězdy Majálesu.

Tomáš Klus, Marpo & TroubleGang, Jelen, Rybičky 48 a Vypsaná Fixa – ti všichni se zúčastní letošního majálesového průvodu, který zahájí svou pouť k areálu brněnského Výstaviště v sobotu 6. května od 10:30 z náměstí Svobody v centru Brna.

„Jednotlivé univerzitní, ale i středoškolské týmy se počátkem dubna účastnili takzvané „majálesové losovačky“ – ceremoniálu, při němž bylo losem určeno, kterou školu bude jaká kapela reprezentovat. Úkolem kapely pak není jen zahrát velký koncert na Majáles Open Airu na Výstavišti, ale také podpořit kandidáty na krále a královnu jednotlivých škol a reprezentovat jejich školu v majálesovém průvodu,“ uvádí jeden z organizátorů, David Peštál.

Kapely zahrají na alegorických vozech škol, které chystají jednotlivé studentské týmy.

Interpreti hrající pro školy a jejich barvy:

Tomáš Klus – VFU, bílá
MARPO & TroubleGang –
VUT, červená
Rybičky48 –
MU, modrá
Jelen –
MENDELU, zelená
Vypsaná Fixa –
střední školy

Sraz účastníků je v 10:30 na náměstí Svobody (u Májky). Slavnostní zahájení průvodu je v 10:40 a v 10:45 se již vyráží směr brněnské Výstaviště.

Trasa průvodu:

Nám. Svobody – Zámečnická – Dominikánské nám. – Dominikánská – Šilingrovo nám. – Pekařská – Mendlovo nám. – Veletržní – Výstaviště.

Průvod dorazí k Výstavišti a slavnostně otevře brány Majáles Open Air festivalu, kde proběhne volba krále a královny a vystoupí kromě výše uvedených i kapely No Name, Horkýže Slíže, Mandrage, Majk Spirit & H16, Inekafe, Wohnout, Aneta Langerová, Skyline, UDG, Sto Zvířat, Sebastian, ATMO Music, Prago Union, Paulie Garand a Mydy Rabycad. Hlavním dnem provede herec Jakub „LaviL“ Štáfek a DJ Jakub „Schafff“ Šafránek.

 

Veškeré informace o akci najdete na www.brno.majales.cz/.

Speciál k průvodu najdete na www.brno.majales.cz/pruvod/.