Dnes je 25. 07. 2024

Britax slaví 50 let na trhu a představí nový nejbezpečnější model autosedačky

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Srp 1st, 2016
0 komentářů

Společnost Britax Römer letos oslaví již padesáté výročí od doby, kdy do světa vypustila svou úplně první autosedačku. Na tento rok proto chystá mnoho novinek. Tou nejočekávanější je skořepinová dětská autosedačka BABY-SAFE i-SIZE, která splňuje nejpřísnější požadavky na bezpečnost a zároveň poskytuje komfort pro děti až do 15 měsíců věku. Díky patentované technologii pro rovnou polohu ležení je vhodná i pro ty nejmenší pasažéry.

Novinka BABY-SAFE i-SIZE je vyrobena dle nejnovějších bezpečnostních směrnic, kromě toho představuje na trhu unikátní typ skořepinové autosedačky, která zajišťuje pohodlné a bezpečné cestování. „Speciální vložka a patentovaná technologie pro rovnou polohu ležení umožňuje bezpečné přizpůsobení autosedačky dle růstu a vývoje dítěte,” popsal Lukáš Fiala ze společnosti Britax Römer, která je výhradním dodavatelem autosedačky BABY-SAFE i-SIZE s tím, že na českém trhu bude k dispozici od října 2016. Do auta může být nainstalována buď tříbodovým bezpečnostním pásem, nebo do fixní či flexibilní základny. Díky těmto základnám je možné autosedačku nastavit do čtyř různých úhlů. Základna může zůstat napevno instalovaná v automobilu a rodiče do ní sedačku pouze nacvaknou.  

Výroba v Evropě podléhá nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům

Firma Britax se snaží ochránit děti nejen před riziky dopravních nehod, ale také před nebezpečnými látkami, které jsou škodlivé pro dětskou kůži. „Naše autosedačky testujeme nad rámec legislativních požadavků. Právě kvůli tomu jsme se rozhodli přesunout většinu výroby potahů autosedaček do Evropy, abychom zajistili co nejvyšší kvalitu výsledných produktů,říká generální ředitel evropského Britaxu Rainer Stäbler. Látky, ze kterých jsou autosedačky vyráběny, dosáhly výborného skóre v přísném testu Stiftung Warentest. Kromě toho mohou užívat značku „Pečlivě vyrobeno”. Přísně nastavené standardy dodržuje společnost Britax Römer už od počátku svého vzniku a je také jediným výrobcem autosedaček, jehož historie je spojena s automobilovou bezpečností.

Nové autosedačky i kočárky

Při příležitosti oslavy 50. výročí společnosti připravil Britax Römer kromě autosedačky BABY-SAFE i-SIZE také další novinky. Na trhu se objeví autosedačka EVOLVA 1-2-3 SL SICT, která je vylepšením stávajícího modelu a rodiče ji ocení zejména v době, kdy dítě vyroste ze skořepinové autosedačky. EVOLVA totiž roste s potomky a je vhodná pro děti od 9 do 36 kg. Její součástí je instalační systém Soft-Latch ISOFIX, který poutá autosedačku přímo k automobilu. Dále je využita technologie Britax Römer Side Impact Cushion Technology (SICT), která minimalizuje sílu nárazu, jíž by bylo dítě vystaveno v případě boční kolize.

Kromě dvou autosedaček letos představí Britax Römer také dva nové modely kočárků. Nový sportovní BRITAX GO BIG má velká přední kolečka, která usnadňují jízdu v terénu i mimo něj. Pneumatiky jsou odolné proti propíchnutí a kola jsou kvalitně odpružená. BRITAX GO BIG je určen dětem od narození do 17 kg a dostupný bude od srpna 2016. Další novinkou je sportovní kočárek B-READY. Díky variabilitě, která dovoluje až 13 možných kombinací, je produkt ideální pro rozrůstající se rodinu. Lze totiž snadno přidat dodatečné sedátko či adaptér pro hlubokou korbu a B-READY se změní v sourozenecký kočárek. K dispozici bude během léta 2016.

Stávající modely se dočkají nových barev

Kromě kočárků nabízí Britax nově také více možností barev již osvědčených produktů. Nové tlumené tóny – olivově zelená „Olive Green“ a vínová „Wine Red“ – jsou dobrou volbou pro rodiče, kteří si přejí výbavu pro své děti udržet v decentní a elegantní barevnosti. Na veselejší vlně se pak nesou modrozelená „Lagoon Green“ a broskvová „Coral Peach“. Nejoblíbenějšími barvami pro autosedačky jsou však neutrální barvy v čele s černou.

Tuto sezónu přidá Britax do své kolekce napříč všemi produktovými kategoriemi též trendy šedé odstíny. Kočárky Britax se mohou těšit na modernizaci v podobě nové denimové textilie. Tento klasický materiál bude u vybraných produktů dostupný od jara 2017. Obnoveného vzhledu se dočkaly nejen potahové textilie, ale také pevné části autosedaček Britax Römer. Kromě klasických světle šedých skořepin bude nyní společnost pro vybrané autosedačky nabízet i stylové černé skořepiny.