Dnes je 5. 10. 2022

Benefiční závod Rodiče na start pobaví, naučí a utuží zdraví všech členů rodiny

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 20th, 2015
0 komentářů

Pražským park Stromovka se stane 26. dubna dějištěm 2. ročníku benefičního běžeckého závodu Rodiče na start. Děti i rodiče svým během oslaví Mezinárodní den rodiny a zároveň podpoří bezplatnou rodičovskou poradnu. Závod je přizpůsoben i těm nejmenším dětem, kteréí změří síly ve skupině pidilidi a minilidi. Starší závodníci si vyberou mezi tratěmi dlouhými 1 kilometr nebo 5 kilometrů. Registrace závodníků probíhá prostřednictvím webových stránek nebo přímo na místě. Pro všechny je pak připraven bohatý doprovodný program plný zábavně-naučných her. Celým dnem provede moderátorská dvojice Michaela Mauerová a Marek Němec z oblíbeného dětského pořadu Tam Tam.

Běžecké síly změří celá rodina včetně těch nejmenších

„Běžecký závod Rodiče na start se koná v příjemném prostředí parku Stromovka. Závod včetně doprovodného programu jsme přizpůsobili i těm nejmenším dětem téměř od narození. Závodit a měřit své síly tak může celá rodina,“ říká pořadatelka Dagmar Ouřadová z občanského sdružení Aperio. Závody těch nejmenších účastníků ve věku od 0 do 6 let proběhnou ve třech kategoriích. Ostatní si mohou vybrat, zda poběží trať dlouhou 1 kilometr nebo 5 kilometrů. Závodníci na delších tratích získají i čipem měřené výsledky. Veškerá startovní čísla jsou navíc slosovatelná, vyhrát nějakou věcnou cenu tedy může každý účastník. Registrace je možná přes webové stránky nebo i na místě v den konání závodu.

Děti si kromě her vyzkouší vypěstovat i fazoli nebo dýni

Pořadatelé nepodcenili ani doprovodný program, který nabízí různorodé vyžití. Pro děti i jejich rodiče bude na místě k dispozici například vzdělávací organizace, která se zabývá první pomocí a ochranou zdraví při volnočasových aktivitách. Účastníci se tak dozví, jak se maskují úrazy ve filmech nebo se naučí správně resuscitovat. Ve stánku nakladatelství si děti dotvoří omalovánky a budou řešit výtvarné úkoly. Zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla. Občerstvení si pro ně připravila česká farma i s možností zasadit si vlastní dýni či fazoli.