Dnes je 17. 04. 2024

Barva roku 2024: Nový rozměr v interiérovém designu

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Úno 6th, 2024
0 komentářů

Rok 2024 přináší v oblasti interiérového designu revoluci, a to díky barvě roku. Odstín Peach Fuzz vyvolává impuls k inovaci interiéru, která nemusí být náročná ani finančně nedostupná. Jak zpříjemnit atmosféru v domově bez větších finančních výdajů? Na jaké doplňky se zaměřit a co s oprýskaným radiátorem, který by mohl naše designové snažení pokazit?

Letošní rok ve znamení tepla domova

Barevnou škálu v tomto roce ovládá odstín Peach Fuzz symbolizující hebkost broskvového chmýří. Už přes dvacet let je společností Pantone Color Institute každoročně vyhlašována barva roku. Ta letošní kombinuje teplou oranžovou s jemnou růžovou a můžeme ji charakterizovat jako odstín vytvářející pocit blízkosti a harmonie. Tato barva je nám tolik blízká, protože v nás vyvolává stejné pocity jako teplo domova. „Barva Peach Fuzz umožňuje nepřeberné množství barevných kombinací. Vynikne zejména s hnědou pro pocit zemité harmonie nebo s oranžovou a červenou pro dynamický kontrast,“ říká renomovaná architektka Jana Slezáková a dodává, že moderní ráz barvy roku podtrhne třeba i šedá. V kombinaci s přírodním dřevem navíc působí uklidňujícím dojmem a vytváří příjemné prostředí.

Z Popelky královnou krásy

Letošní barvu roku odborníci přirovnávají k teplu domova. Ale co když vysněné představě našeho interiéru neodpovídají radiátory, které skutečné teplo domova zajišťují? Pak si není důvod zoufat, protože existuje poměrně jednoduché řešení. Bez složitého natírání nebo ještě složitější výměny celého radiátoru můžeme nainstalovat pouze přední desku, a to klidně v atraktivní barvě Peach Fuzz. „Během deseti minut tak můžeme zásadně změnit vzhled radiátoru a celého interiéru. K instalaci nebudete potřebovat vrtačku ani lepidlo, protože se deska upevňuje prostřednictvím háčků a magnetů, takže to zvládne opravdu každý,“ popisuje proces výměny čelní desky Luboš Rydlo, produktový specialista ze společnosti KORADO, která je největším českým výrobcem ocelových otopných těles. Pro kompletní proměnu doporučuje vyměnit zároveň i bočnice a vrchní mřížku, které je možné barevně přizpůsobit čelní desce, nebo naopak vytvořit barevný kontrast. Pokud vás však letošní barevný trend neoslovil, není problém si vybrat z více než 200 barevných variant, jež dokonale doplní váš domov.

Designový radiátor: prostor pro kreativitu

Kreativitě se opravdu meze nekladou. Velké, malé, široké, úzké či atypické prostory dnes nejsou žádnou překážkou pro vytvoření útulného a praktického bydlení. Základem je správná volba nábytku, světla, barev i doplňků. To platí i pro výběr radiátorů, které se mohou stát moderním a designovým skvostem našeho obydlí. „Pro menší místnosti jsou ideální designové radiátory se zrcadlem, protože dokážou prostor opticky zvětšit,“ popisuje Luboš Rydlo produktovou řadu KORATHERM a doplňuje, že kromě doplnění otopného tělesa o zrcadlo mohou lidé volit ze široké palety barev i rozložení otopných profilů. Ty mohou být orientovány podle charakteru prostoru horizontálně i vertikálně. „Geometricky uspořádanými profily tělesa dodáme interiéru luxusní dojem,“ zmiňuje možné varianty profilů Luboš Rydlo a doplňuje, že variabilní může být dokonce i jejich šířka či uspořádání.