Dnes je 26. 05. 2024

Autosedačky Britax Römer v mezinárodním testu potvrdily pozici lídra trhu

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Lis 9th, 2015
0 komentářů

Dětské autosedačky Britax Römer obstály v podzimním mezinárodním testu autosedaček na výbornou. Vynikající hodnocení získaly ve všech srovnávaných kategoriích. Test provedly autokluby v čele s ADAC spolu se spotřebitelskými organizacemi z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Podzimní test srovnával celkem 22 dětských autosedaček různých typů. Pouze 13 z nich získalo kladné hodnocení, 6 výrobků ztratilo body především kvůli zvýšené přítomnosti škodlivých látek v materiálech, z nichž jsou vyrobeny. Společnost Britax Römer, která nabízí kompletní řadu dětských autosedaček, uspěla ve všech testovaných kategoriích, tedy v bezpečnosti, obsluze sedačky, její ergonomii i nezávadnosti materiálů. Tím potvrdila výsledky jarního hodnocení a upevnila svou pozici lídra na trhu.

„Každé pozitivní výsledky testů nás pouze utvrzují v tom, že jdeme tím správným směrem,“ uvedl Paul Gustavsson, výkonný ředitel společnosti Britax Römer, která nabízí také kompletní řadu dětských kočárků, nosítek a doplňků. „Usilujeme o to, aby si lidé byli jisti bezpečností našich výrobků, aby cestovali svobodněji a zároveň stylově,“ dodal Gustavsson.

V testu se objevily hned tři dětské autosedačky z portfolia Britax Römer. Na autosedačce King II LS, která je určená dětem ve věku od jednoho roku do 4 let a s tělesnou hmotností 9 až 18 kg, porota ocenila především nulovou přítomnost škodlivých látek. Vynikající hodnocení získala sedačka také v kategoriích obsluha a ergonomie.

Absenci nebezpečných materiálů, které by mohly ohrozit zdraví malých pasažérů, ohodnotila porota maximálním počtem bodů také autosedačky Kid II a Kidfix SL, vhodné pro děti od 4 do 12 let s hmotností od 15 do 36 kg. Tyto sedačky získaly nejvyšší hodnocení také za snadnou obsluhu, body nasbíraly i z hlediska bezpečnosti a ergonomie.