Dnes je 7. 02. 2023

Auto na rok zdarma? Stačí dát jediný hlas

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvc 15th, 2016
0 komentářů

Soutěž Ekologický oskar letos přináší souboje dvou nominovaných projektů v každé kategorii a rozdává ceny hlasující veřejnosti v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Stačí vybrat svého favorita v on-line hlasování a zapojit se do tipovací soutěže. Ve hře je auto ŠKODA Citigo k ročnímu užívání zdarma či elektrospotřebiče od MIELE.

Každý může hlasovat pro jeden ze dvou nominovaných projektů v kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba a soutěžit například o auto. „Pro vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé hlasovat až do 30. září. Na hlasující čeká spousta zajímavých odměn v podobě sušičky prádla i podlahového vysavače Miele, tou hlavní je pak roční zápůjčka vozu ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže. Pokud se lidé budou chtít zapojit do soutěže o ceny, stačí při hlasování správně tipovat, kdo se stane celkovým vítězem a jaký bude celkový počet hlasujících.

Podpořit je možné až pět soutěžních projektů. V kategorii Obec může veřejnost hlasovat pro fond úspor energie města Litoměřice, proti němuž stojí projekt zaměřený na přístup k životnímu prostředí v Haňovicích. Společnost Slavona uspěla v kategorii Firma s certifikovanými českými posuvnými dveřmi pro pasivní domy a o vítězství se utká s energeticky soběstačným hotelem s farmou v Choťovicích. V kategorii Mládež mohou lidé hlasovat pro Ekotým školáků ze Zbiroha, kteří chrání životní prostředí, nebo pro projekt putovní expozice zvaný Dětské experimentárium. V kategorii Kutil soupeří Jaromír März s vlastnoručně vyrobenými ekologickými dopravními prostředky s Jiřím Tomanem a jeho technickou soutěží pro kutily v každém věku.

V letošní nové soutěžní kategorii Stavba byla nominována unikátní rekonstrukce secesní vily v Poděbradech a dům nad vodopádem v Telči. Lidé mohou vítězné projekty vybírat na webových stránkách www.ekologickyoskar.cz a navíc svými hlasy pomoci získat úsporné osvětlení Základní a mateřské škole a sportovní hale v Trhových Svinech. „Společnost E.ON totiž za každého hlasujícího přispěje 10 korun na realizaci osvětlení v obci, která sama Ekologického oskara získala v roce 2012,“ dodává Glaserová.

V soutěži mají také šanci uspět všechny doposud nezrealizované projekty zaměřené na úsporu energií či ochranu životního prostředí. Do kategorie Nápad je možné projekty přihlašovat až do 15. srpna.