Dnes je 29. 03. 2023

Arval loni navýšil objem služeb o čtvrtinu, upevnil svou silnou pozici na trhu

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Led 22nd, 2016
0 komentářů

Leasingová společnost Arval CZ loni navýšila o 24 procent objem svých služeb. Ve svém vozovém parku měla více než 15 600 vozidel, z toho 13 700 jich bylo ve financovaném. Podle generálního ředitele společnosti Gregora Bilika je na trhu stále prostor k růstu. Arval spolupracuje nejen s velkými a středními firmami, ale také s menšími subjekty. Společnost upevnila svou pozici na českém trhu.

„Náš loňský meziroční nárůst ve výši 23,7 procent je jeden z nejlepších výsledků za celou historii české pobočky. Celý trh přitom rostl o sedm procent,“ uvedl Bilik. Arval vloni objednal 6 200 nových vozidel. Svoji kapacitu tak stále navyšuje. Firma se těší vysoké loajalitě klientů, kdy ¾ zákazníků obnoví u Arvalu svůj vozový park. Vloni společnost získala 220 nových zákazníků. Arval chce růst i v dalších letech. V letošním roce by měl počet vozů v jeho flotile překročit 17 500 vozů.

Trh leasingu se v posledních letech mění. Podle odborníků je atraktivní i pro menší subjekty. „Přebíráme za firmy veškerá rizika, což je silný argument jak pro velkou, tak i malou společnost,“ uvedl Bilik. Arval je zaměřen také na segment menších firem a poskytuje jim rozsáhlou nabídku služeb.

Některé leasingové společnosti navíc začaly nabízet operativní leasing i fyzickým osobám. „Myslím, že uplyne ještě nějaký čas, než se operativní leasing stane běžnou praxí pořizování vozidel soukromých osob,“ uzavřel Gregor Bilik.