Dnes je 7. 12. 2022

Aqualand Moravia vystavuje exponáty z ostrova Nová Guinea, představuje vyřezávané totemy, rituální masky a fotografie

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 18th, 2014
0 komentářů

Od prosince 2014 mohou lidé navštívit unikátní výstavu s názvem Tamtamy času, kterou ve svých vstupních prostorách pořádá nejmodernější český akvapark Aqualand Moravia. Výstava s tematikou cestování po Nové Guinei nabízí k prohlídce autentické sochy, velkoformátové fotografie i exotické nástěnné masky. Akce je realizována ve spolupráci s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem a cestovní kanceláří Livingstone.

Výstava bude zdarma zpřístupněna do května 2015, v otvírací době areálu akvaparku, tedy denně od 10 do 21 hodin. Návštěvníci všech věkových kategorií si tak mohou vyzkoušet pohodlnost guinejského ratanového etno nábytku nebo si prohlédnout vyřezávané totemy, válečné štíty, velké iniciační masky, luky a šípy a fotografie, mapující život obyvatel exotického ostrova Nová Guinea. Všechny exponáty jsou autentickými předměty, které ze svých dobrodružných výprav dovezl cestovatel Rudolf Švaříček.

“Všechny vystavované artefakty jsou jedinečné a dýchá z nich neotřelá a tajuplná atmosféra. Jsme rádi, že můžeme naše prostory tak ojedinělému projektu poskytnout, a podpořit tak šíření povědomí o tom, jak žijí lidé v odlehlých koutech planety,” přiblížil Dalibor Antonín, brandmanažer největšího českého akvaparku Aqualand Moravia.

“Nová Guinea je nejexotičtější oblastí planety. Ukrývá lidi, kteří vstávají, když přijde světlo, a svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za největší vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šípy k lovu či oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Většina Čechů Novou Guineu osobně nenavštíví, proto bychom jim rádi výstavou Tamtamy času tento unikátní svět přiblížili,“ objasnil cestovatel Rudolf Švaříček.