Dnes je 23. 02. 2024

Aqualand Moravia spojil síly s hvězdárnou i vědeckým centrem. Návštěvníci si užijí pokusy přímo u bazénu

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvc 18th, 2017
0 komentářů

Vodní radovánky, pozorování Slunce, zábavné pokusy i návštěvu cirkusu mohou v jednom dni zažít návštěvníci Aqualandu Moravia. Nejmodernější tuzemský aquapark totiž letos v létě spojil síly například s brněnskou hvězdárnou nebo VIDA Centrem. Cirkusové léto, které v Aqualandu vládne, tak doplní zajímavé akce plné pokusů, kvízů a tematických her. Jednu z akcí s názvem Cirkusová galaxie mohou lidé navštívit již tuto středu 19. července.

Spolupráce s brněnskými organizacemi, které stejně jako Aqualand patří mezi TOP výletní cíle Jihomoravského kraje, se osvědčila již v minulosti. „Návštěvníkům chceme kromě unikátních vodních atrakcí a zážitků nabízet vždy něco navíc. Program Vida centra i hvězdárny je navíc atraktivní pro děti i dospělé, což přesně odpovídá naší filozofii. Jsme tak rádi že i letos můžeme návštěvníkům nabídnout nejen zábavu, ale i poučení,“ vysvětluje Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia, který ve spolupráci se zmíněnými organizacemi chystá v létě hned několik akcí. Propojení Hvězdárny a planetária Brno a Aqualandu Moravia není náhodné. Právě vesmírné komety totiž před čtyřmi miliardami let na povrch Země dopravily prakticky veškerou vodu. Ta, ve které se koupeme v moři, kterou dýcháme v podobě vodní páry anebo na ni bruslíme, pochází z pradávných komet. Když se tedy v Pasohlávkách ponoříte pod hladinu, obklopí vás skutečný vesmír,“ komentuje spolupráci Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Nejbližší událost, na níž si mohou zájemci o hvězdnou oblohu či pokusy přijít na své, se koná ve středu 19. července. Během celodenní akce s názvem Cirkusová galaxie si mohou návštěvníci aquaparku vedle jízdy na tobogánech vyzkoušet rozličné pokusy s vodou, pozorování Slunce nebo se zúčastnit vědomostních her a kvízů. K dispozici budou také zaměstnanci Hvězdárny a planetária Brno i vzdělávacího centra VIDA, kteří zájemcům zodpovědí případné dotazy. Brněnský zábavní vědecký park VIDA! bude hostem Aqualandu Moravia už třetí léto. Letos, vzhledem k cirkusové tematice léta v Pasohlávkách, připravujeme experimenty inspirované naší science show Vytěž princip, která se věnuje tématu těžiště a obsahuje i akrobatické prvky. Návštěvníci Aqualandu Moravia se u našeho stánku mohou těšit třeba na kouli, která sama jezdí do kopce, ukázky žonglování, experimenty s rovnováhou a rovněž soutěž o volné vstupenky do našeho centra,“ přibližuje program Hana Laudátová z parku VIDA. Příjemnou atmosféru pak navodí DJ a moderátor Lucky D, který bude svými hudebními čísly bavit diváky po celý den.

Kromě zajímavostí ze světa vědy a astrologie si návštěvníci Aqualandu Moravia mohou užít i výlet do cirkusu. Prázdninové měsíce se v Pasohlávkách nesou v duchu Cirkusového léta. Každý návštěvník aquaparku si tak se vstupenkou odnese též voucher na odpolední představení nebo slevu na večerní show Národního cirkusu Jo-Joo a volný vstup do cirkusové ZOO.