Dnes je 1. 12. 2022

Aqualand Moravia slavnostně zahajuje letní sezónu. Návštěvníky láká na hotel a celou řadu novinek

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Čvn 8th, 2016
0 komentářů

Již v pátek 10. června se plně spustí letošní letní provoz největšího českého aquaparku. Aqualand Moravia při této příležitosti nabízí symbolické vstupné 1 korunu na tři hodiny. Návštěvníci si tak budou moct aquapark otestovat včetně všech novinek, případně využít ubytování v novém ubytovacím komplexu Aqualand Inn Hotel.  Léto v Aqualandu bude nabité rovněž doprovodným programem, mimo jiné se budou slavit tři roky existence.

Jihomoravský aquapark Aqualand Moravia čeká v létě nabitý program. Vše odstartuje již v pátek 10. června, kdy bude zahájena letní sezóna. V průběhu července i srpna je pak připravena celá řada akcí jako Ibiza párty, Summer fashion párty nebo třetí narozeniny Aqualandu Moravia, na nichž přislíbila účast Česká Miss 2016 Andrea Bezděková. Nový ubytovací komplex  Aqualand Inn Hotel zažije první nápor sezónních návštěvníků, otestují se nové atrakce a ty nesmí zklamat stále se zvyšující počet hostů. „V roce 2014 se přijelo do našeho areálu vykoupat přes 550 tisíc lidí. Následující rok se počet zvýšil na zhruba 710 tisíc. Nejvíce přitom jezdí rodiny s dětmi, které tvoří 65 procent prodaných vstupenek. Průměrně pak v akvaparku stráví 5,5 hodiny,“ řekl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Až 65 procent návštěvníků tvoří rodiny s dětmi. Zvýšil se i zájem návštěvníků ze Slovenska a Rakouska. V současné době navštěvuje akvapark asi 25 procent Slováků a 20 procent Rakušanů. Mezi nejsilnější měsíce přitom patří tradičně červenec a srpen. Denní návštěvnost je ovlivněna počasím, ale též víkendy, svátky a prázdninami. „V hlavní letní sezóně se návštěvnost zvýší o polovinu oproti celému roku. V letním období sčítáme v průměru zhruba 2 500 lidí denně, nicméně v klimaticky přívětivých dnech, kterých například i loni bylo velmi mnoho, byl počet návštěvníků i dvojnásobný,“ konstatoval Pavlacký.

Investice s výhledem až do roku 2018

Investice do novinek vyšly celkem na 80 milionů korun, z toho 60 milionů padlo na vybudování hotelu. Zbytek financí umožnil například výstavbu nového pool baru v bazénu Riviéra, chill out zóny s privátními lehátky se servisem a relaxačním centrem nebo 7D kina v hale u pokladen. „Novinkou letošních prázdnin bude i takzvaný fast track, který mohou využít lidé, kteří nechtějí čekat frontu u dojezdu. Za symbolický poplatek bude možné využít i nový photopoint v hale Adrenalium, který návštěvníky automaticky vyfotí při jízdě na tobogánech,“ doplnil Pavlacký. Po celé léto je k dispozici i wellness část se saunami a procedurami. Letos bude Aqualand nově spolupracovat také s KORDIS JMK a návštěvníkům nabízet speciální letní linky, pro nositele platné jízdenky bude možno využít rovněž slevu na vstup. Finanční investice do areálu tímto ale nekončí, v plánu je další rozvoj areálu s výhledem až do roku 2018.

Symbolický vstup za 1 korunu

V pátek 10. června otevře Aqualand Moravia návštěvníkům netradičně od půl osmé ráno do 21 hodin, přičemž prvních 200 návštěvníků dostane jako bonus celodenní vstupenku na svoji příští návštěvu kdykoliv v průběhu celé hlavní letní sezóny zdarma. První den letní sezóny zaplatí lidé za tři hodiny zábavy jen 1 korunu. „Vstupenky jsou kapacitně omezené, rozhodně nechceme hostům znepříjemnit pobyt v přeplněném areálu,“ vysvětlil Pavlacký. Mohou si tak téměř zadarmo vyzkoušet vše, co Aqualand Moravia nabízí. Na návštěvníky čeká 20 tobogánů a skluzavek ve venkovní a vnitřní části. Celková délka tobogánů a vodních skluzavek se blíží 2 km a vodní plocha všech bazénů je zhruba 3 000 m2.