Dnes je 5. 10. 2022

Aqualand Moravia připravil cirkusové léto a chystá i další program pro rodiny s dětmi

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Kvě 29th, 2017
0 komentářů

Jihomoravský Aqualand Moravia letos připravil speciální letní program pro rodiny s dětmi. K vodním radovánkám na vyhlášených atrakcích totiž pozval i národní Cirkus Jo-Joo, který bude zájemcům k dispozici hned vedle akvaparku. Aktivní program chystá Aqualand Moravia také společně se zábavním vědeckým centrem Vida a Hvězdárnou a Planetáriem Brno. Právě počet návštěvníků z řad rodin s dětmi roste, jen v loňském roce akvapark navštívilo 66 tisíc rodin z tuzemska i zahraničí.

Aqualand Moravia odstartuje už v pátek 16. června čtvrtou letní sezónu. Lidé se mohou těšit na 24 tobogánů a 12 bazénů. S letní sezónou se otevírají i venkovní atrakce Abyss a Boomerango. Kromě tradičních atrakcí však návštěvníky čeká řada novinek, které potěší celou rodinu. Nejmodernější a největší akvapark v České republice Aqualand Moravia totiž během čtyř let jeho fungování každoročně navštěvuje čím dál vyšší počet rodičů s dětmi. Jen v loňském roce jej navštívilo 66 tisíc rodin z tuzemska i zahraničí.

Léto 2017: Ke vstupence do akvaparku vstupné do cirkusu zdarma

Velkým překvapením Aqualandu je v letošní sezóně Cirkusové léto, které může na vlastní kůži prožít každý návštěvník. Jihomoravský vodní ráj pozval národní Cirkus Jo-Joo, který pro návštěvníky chystá krásná představení hned vedle areálu. Ke vstupence do akvaparku tak lidé získají i vstupenku na 45minutové vystoupení Cirkusu Jo-Joo, vstup do cirkusové ZOO nebo slevu 100 korun na večerní dvouhodinové představení, jež se odehrává třikrát týdně. Krátká cirkusová vystoupení budou na programu každý den. „Každé léto pro návštěvníky připravujeme nové atrakce a události. Loni v létě jsme například otevřeli 7D kino a VIP zónu, uspořádali pěnovou párty nebo zavedli fotopoint. Proto jim letos chceme darovat další zážitek v podobě Cirkusového léta,“ uvedl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Cirkus bude též otevřený pro všechny zájemce, takže jej mohou navštívit i turisté, kteří budou kolem třeba jen projíždět.

Sezónu zahájí akrobaté i křest mláděte

V rámci Cirkusového léta se lze těšit na artisty Cirkusu Jo-Joo z Čech, Nizozemí, Německa a Mongolska, žonglování, hula hop, visutou hrazdu, volný drát a řadu dalších artistických disciplín. K vidění budou i tradiční cirkusová zvířata, jako jsou tygři, papoušci nebo pumy. Cirkus bude dočasně sídlit přímo v sousedství Aqualandu, takže ho mohou lidé navštívit ihned po koupání.

„Cirkusový program zpestří také focení se zvířátky. Největší událostí zahájení sezóny pak bude křest malého tygříka, jehož jméno vyberou sami návštěvníci,“ popsala Blanka Marková z marketingového oddělení Aqualandu Moravia. Letní sezónu v akvaparku zahájí tým vodního světa v pátek 16. června ve spolupráci s rádiem Impuls a jejich DJ’s. Součástí otevření letní sezóny bude koncert známého zpěváka Davida Deyla. Kromě tygřího křtu se představí též hadí muž, žonglérka s kužely, akrobaté s kruhy nebo s vystoupením Diabolo.

Koupání ozvláštní vědecké pokusy a pozorování Slunce

Po celé léto akvapark plánuje i další akce, které budou bavit děti i rodiče. Aktivní program chystá společně se zábavním vědeckým centrem VIDA a s Hvězdárnou a Planetáriem Brno. „Pokud nás navštívíte 8. a 19. července nebo 9. a 19. srpna, můžete se těšit na pozorování Slunce, netradiční pokusy a vědeckou manéž. Po celé léto budou u bazénů probíhat animační programy s cirkusovou tematikou,“ vyjmenovává Pavlacký. V sobotu 29. července pak akvapark oslaví čtyři roky svého fungování. Chystá velkolepou oslavu s doprovodným programem.

Během srpna proběhne v akvaparku Souboj národů, v němž mezi sebou budou v netradičních disciplínách soutěžit sportovci i kuchaři. Závěr sezóny pak bude opět patřit dětem. Pro ně si na první zářijovou sobotu připravili zajímavý program zástupci hasičských jednotek a policie. V dalších letech Aqualand Moravia plánuje nový rozsáhlý areál právě pro ty nejmenší se speciálními dětskými vodními prvky.